LOADING

Type to search

Formule E v Rijádu: Pozávodní test patřil Birdovi

dusanczo 6 měsíci ago
Share

V pozávodním testu Formule E v Rijádu zajel nejrychlejší čas Sam Bird. Kromě pilota Virginu se v nejrychlejší trojici umístili také Jean-Eric Vergne a Oliver Rowland.

Úvodní ePrix páté sezony se sice v Rijádu uskutečnila již v sobotu, to ale neznamená, že v neděli akce na závodní trati utichla. Na programu byl totiž pozávodní test, který byl vyšperkován účastí hned devíti závodnic. Z příslušnic něžného pohlaví dostaly v testu příležitost Carmen Jordá (Nissan e.dams), Amna Al Qubaisi (Envision Virgin Racing), Tatiana Calderón (DS Techeetah), Katherine Legge (Mahindra), Pippa Mann (Geox Dragon), Jamie Chadwick (NIO), Carrie Schreiner (HWA), Beitske Visser (BMW i Andretti Motorsport) a Simona De Silvestro (Venturi). Jedinými dvěma týmy, které žádnou závodnici nenasadily a nastoupily pouze s jedním vozem, byly Jaguar a Audi Sport Abt Schaeffler.

V testu, který byl rozdělen na dopolední a odpolední část, zajel nejrychlejší čas Sam Bird. Pilot stáje Envision Virgin Racing se na trati představil odpoledne, když vystřídal v kokpitu svého stájového kolegu Robina Frijnse. Britovo maximum mělo hodnotu 1:09,668.

Druhou pozici obsadil v testu stejně jako v sobotním závodě Jean-Eric Vergne. Úřadující šampion zaznamenal čas 1:09,781 a za nejrychlejším Birdem tak zaostal o pouhých 113 tisícin sekundy.

Třetí pozici obsadil s časem 1:10,264 Oliver Rowland. Pilot Nissanu e.dams zajel tento čas ve voze se startovním číslem 22, o který se během odpoledne dělil s Carmen Jordá. Během testu se Brit posadil také do vozu č.23, který sdílel se svým týmovým kolegou Sébastienem Buemim.

Čtvrtý čas obsadil s časem 1:10,283 Stoffel Vandoorne. Pilot HWA se během testu zasloužil o jednu z pětice červených vlajek. Begičan měl na svědomí tu poslední pátou, když v závěru testu kolidoval ve 14. zatáčce s bariérou.

Pátý nejrychlejší čas si připsal Mitch Evans (1:10,303) před šestým Nicem Müllerem (1:10,432), který dostal příležitost v barvách stáje Audi Sport Abt Schäeffler. Švýcarovo účinkování v Rijádu se ovšem neobešlo bez problémů, když dopoledne po potížích s brzdami narazil v 11. zatáčce do zdi a zapříčinil červené vlajky.

Sedmou pozici obsadil v konečné výsledkové listině s časem 1:10,544 Robin Frijns, který se objevil v akci dopoledne, po kterém figuroval na první příčce. Osmý nejrychlejší čas si připsal Edoardo Mortara (1:11,005), devátý Gary Paffett (1:11,523) a nejlepší desítku uzavřel José María López (1:11,550). Argentinec se o svůj čas strávený v kokpitu rozdělil s Pippou Mann.

Nejrychlejší ženou testu se stala Simona De Silvestro. Švýcarka ve službách Venturi obsadila s časem 1:12,048 14. příčku.

Kromě zmíněných potíží Stoffela Vandoorna a Nica Müllera jsme v Rijádu byli svědky ještě další trojice vyvěšení červených vlajek. O ty vůbec první se dopoledne postarala Amna Al Qubaisi. Domácí závodnice v 17. zatáčce kolidovala se zdí, přitom došlo na jejím voze k poškození hnací hřídele a tato závada ji stála účast v odpoledním programu. Další dopolední červené vlajky pak přišli zásluhou Maximiliana Günthera, jenž havaroval. Odpoledne si pak smůlu vybral kromě Stoffela Vandoorna také Tom Dillmann, který havaroval ve třetí zatáčce. Zcela idylicky neproběhl testovací den ani pro Beitske Visser a Jamie Chadwick, které dopoledne sužovaly problémy s baterií. Odpoledne se pak příliš nesvezla ani Carrie Schreiner. Němka absolvovala s vozem HWA pouhá tři kola.

kompletní výsledky dopolední části

kompletní výsledky odpolední části

kompletní výsledky testu

Tags:

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *