LOADING

Type to search

Formule E: Vergne chce zlepšit svou závodní rychlost

dusanczo 5 měsíci ago
Share

Úřadující šampion Formule E Jean-Eric Vergne se rozhodl pro aktuální ročník elektrické série změnit svůj přístup k závodění. Francouz by chtěl dosáhnout zlepšení v oblasti závodní rychlosti.

Jean-Eric Vergne obhajuje v aktuálním ročníku Formule E mistrovský titul. Pilot stáje Techeetah uvedl pro Motorsport.com, že se před začátkem této „mise“ rozhodl pozměnit svůj přístup k závodění. Francouzský závodník se chce v páté sezoně elektrického šampionátu zaměřit na zlepšení své závodní rychlosti, která podle Vergnových slov nebyla v předchozím ročníku dostatečná a jeho úspěchy byly spíše záležitostí správné defenzivy.

„Nemyslím si, že jsem byl loni v závodech, které jsem vyhrál, opravdu rychlý. Byla to spíše otázka obrany. V tomto roce jsem se skutečně zkusil zlepšit a být prostě v závodech rychlejším jezdcem. Také si myslím, že jsem na tom pravděpodobně byl lépe než v minulé sezoně a tady bych to chtěl v této sezoně udržet,“ uvedl Vergne.

Svou cestu za obhajobou mistrovského primátu zahájil Vergne minulý měsíc v Rijádu druhou příčkou, přičemž za vítězným Antoniem Felixem Da Costou zaostal v cíli o pouhé čtyři desetiny sekundy. Tohoto výsledku se Francouzovi podařilo dosáhnout i přesto, že během saudskoarabské ePrix obdržel penalizaci průjezdu boxy za překročení limitu maximálního povoleného výkonu.Tags:

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *