LOADING

Type to search

Formule E: Závod v Santiagu potvrzen, pojede se ale na nové trati

dusanczo 7 měsíci ago
Share

Závod v chilském Santiagu zůstane také v páté sezoně součástí kalendáře Formule E. Série se ovšem tentokrát představí na jiné trati.
Do hlavního města Chile, Santiaga, se Formule E vrátí také v páté sezoně. V úterý představitelé šampionátu totiž potvrdili, že se v jihoamerické zemi uskuteční po loňské premiéře také druhá ePrix. Chile bude hostit 26. ledna třetí závod sezony.
Závodníci se ale tentokrát na stejném okruhu jako ve čtvrtém ročníku nepředstaví. Santiago Street Circuit, na kterém se na začatku letošního roku odehrála chilská premiéra, totiž využíval komunikací vedoucích místním parkem Forestal a to se setkalo s velkou nelibostí u místních obyvatel. Z tohoto důvodu se tedy bude v nadcházející sezoně závodit v ulicích O’Higgins Parku. Nová závodní trať, která ovšem ješte musí být homologována ze strany FIA, se skládá ze 14 zatáček.
„Jsme neuvěřitelně šťastní, že bude Santiago v páté sezoně Formule E znovu součástí kalendáře. Na loňský podnik mám zvlášt příjemné vzpomínky. Chtěl bych poděkovat starostovi Felipemu Alessandrimu za jeho podporu, stejně tak ministryni sportu Pauline Kantor, ministryni energetiky Susaně Jimenez, správkyni metropolitního regionu Karle Rubilar a prezidentovi FADECHu (chilská motoristická federace) Mauriciu Melo Avariovi, že umožnil pořádání závodu v Chile. O’Higgins Park je ideálním místem pro mezinárodní sportovní událost jako je ta naše,“ uvedl spoluzakladatel Formule E a jeden z čelních představitelů šampionátu Alberto Longo.
Starosta Santiaga Felipe Alessandri dále uvedl, že při rozhodnutí o změně lokality pro závod naslouchali představitelé Santiaga spoluobčanům: „Nyní jsme změnili místo. Poučili jsme se a naslouchali jsme spoluobčanům. Hovořili jsme s nimi, abychom uklidnili negativní vnější efekty. To znamenalo organizovat tento podnik v O’Higgins Parku.“
Potvrzení pořádání ePrix v Santiagu znamená, že v kalendáři pro sezonu 2018/2019 nyní zbývá již jen jeden otazník. Ten představuje poté, co se Curych zřekl pořadatelství, místo pro konání švýcarského závodu. Očekává se ale, že v zemi „helvétského kříže“ zavítají vozy Formule E do ulic Bernu.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *