LOADING

Type to search

Formule Renault: Na úvod sezony zvítězil de Wilde, Ptáček devátý

deni 3 měsíci ago
Share

Do nové sezony nejlépe vstoupil domácí pilot Lorenzo Colombo, alespoň co se tréninků a kvalifikace týče. Po nejrychlejších časech ve čtvrtek i pátek si v soboru ráno zajistil pole position. Vedle něho se na startovní rošt postavil Ugo de Wilde, třetí místo zaujal Leonardo Lorandi. Petr Ptáček kvůli problémům s motorem v kvalifikaci startoval až jako osmnáctý.

Po startu byl Colombo předjet de Wildem, následně se dostal do hodin, najel na obrubník a slibně rozjetý víkend pro něj skončil. Na trať vyjel safetycar. Tu dobu na čele jezdil de Wilde, následovaný Lorandim a Mainim. Po restartu se na čele nic nezměnilo, kdežto Ptáček se posunul na devátou pozici.

Maini sice začal dotírat na druhého Lorandiho, ale předjet ho nedokázal.  Stejně tak se Malvestitimu nepodařilo překonat Mainiho. Na prvních třech pozicích se po celý závod nic nezměnilo. První letošní vítězství tak získal Ugo de Wilde z JD Motorspor, druhý dojel jeho kolega Leonardo Lorandi a třetí Kush Maini ze stáje ze stáje MP Competitions. Zajímavé souboje ukázali alespoň piloti v bitvě o čtvrté místo. To nakonec získal Victor Martins, následovaný týmovým kolegou Petra Ptáčka Federicem Malvestitim, jako šestý skončil Sebastian Fernandez. Ptáček dokázal uhájit alespoň deváté místo.

Nedělní předpověď počasí hovoří o tom, že by na Monze mělo pršet, proto by druhý závod, který startuje v 13:30, mohl naskytnout mnohem zajímavější podívanou.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *