LOADING

Type to search

Formule V8 3.5: Nürburgring zamíchal pořadím, Fittipaldi přišel o vedení

richard 11 měsíci ago
Share

Šestý podnik letošní sezony třiapůllitrové Formule V8 na Nürburgringu přinesl největší úspěch ruskému jezdci Matevosi Isaakyanovi, který se po vítězství a druhém místě stal novým lídrem šampionátu. Pilot SMP Racingu sesadil z čela průběžného pořadí Pietra Fittipaldiho z českého týmu Lotus, jemuž se v porovnání s předchozími závody příliš nedařilo.

V úvodní jízdě doplatil Fittipaldi na strkanici po startu, když v Mercedes aréně bojoval o třetí pozici. Brazilec dostal od nováčka Álexe Paloua ránu zezadu a propadl se na konec první desítky. 21letý rodák z Miami se objevil těsně za svým týmovým kolegou René Binderem, za kterým zůstal až do cíle a pod šachovnicovou vlajkou projel jako sedmý.

Veškerým problémům se v prvním závodě naopak vyhnul Matevos Isaakyan, jemuž tým po kvalifikaci vyměnil špatně fungující motor. Rus s novým agregátem perfektně odstartoval ze třetího místa, ujal se vedení a získal druhé prvenství letošní sezony.

Výsledky prvního závodu:

Víkend na německém Nürburgringu připravil hned několik překvapení. Ve druhé jízdě víkendu senzačně zvítězil debutant Álex Palou, který před podnikem nahradil finančně se trápícího Nelsona Masona u týmu Teo Martin Motorsport. Dvacetiletý Španěl předvedl ve svém teprve druhém závodě bezchybnou jízdu v náročných podmínkách na usychající trati a s přehledem triumfoval.

A v neposlední řadě by zároveň nikdo nečekal, že se Isaakyan během dvou závodů dostane ze šesté příčky až na čelo průběžného pořadí, po zisku 43 bodů.

Výsledky druhého závodu:

Situace v šampionátu Formule V8 3.5 se tak zdramatizovala, Fittipaldi přišel o vedení a ztrácí nyní 5 bodů. O další 3 body zpět je třetí Jegor Orudžev a prakticky ještě šestý René Binder je v kontaktu s nejlepšími.

Průběžné pořadí Formule V8 3.5 po závodech na Nürburgringu:

V kalendáři Formule V8 3.5 zbývají poslední tři podniky, které zavedou piloty do Mexika, Austinu a Bahrajnu. Právě tam by měl český tým Lotus nasadit třetí vůz. Psali jsme ZDE

Foto: World Series Formula V8 3.5

Tags:

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *