LOADING

Type to search

František Pros debutoval ve formuli 4 na autodromu v Mostě

milan 6 měsíci ago
Share

Poslední závod sezony seriálu Carboniacup se jel v polovině října na autodromu v Mostě a právě poslední závod roku si vybral pro svůj premiérový závod ve formuli 4  čerstvě 17.letý motokárista František Pros, který v kartingu závodí s motokárou Praga především v prestižním Německém mistrovství DKM a doma také v MČR v kategorii „OK“.

David Friček, promotér „Carbonie“ má již tradičně na termín finálového závodu objednáno nádherné počasí a letošní babí léto s 22 stupni přivedlo na „Carboniacup Grand finále“ také nadprůměrné množství diváků.

V závodě formulí bylo přihlášeno rekordních 28 monopostů a favoritům na motorově i aerodynamicky nejvýkonnějších 2 litrových (210 hp na 500kg) Renaultech měli zdatně sekundovat Honza Rieger s litrovou Yamahou (195 hp na 400kg) ve velmi lehké formuli Gloria CF8 a František Pros ve formuli 4 Tatuus T014 Abarth (160 hp na 480kg) v týmu GT2 Motorsport / Chabrmotorsport.

S formulemi Renault jeli zejména adepti na vítězství: Tomáš Chabr sr., Matěj Kácovský, Pavel Machulda a Petr Zelenka. Fanda Pros vyjel v kvalifikaci v absolutním pořadí 5.místo na startu a časem 1:37,720 minuty se dostal do 3.řady a startoval z vnitřku dráhy. Po podařeném startu se Fanda dostal před první šikanou až na 3 místo za Honzu Riegera startujícího z pole position (1:36,455 min.) a Tomáše Chabra na Renaultu. Bohužel v první šikaně se František zdržel za Tomášem Chabrem a předjel jej Petr Zelenka. V prvním kole byl Pros šestý , když jej za první šikanou po startu úspěšně atakoval Pavel Machulda na dalším Renaultu. Pros držel v debutovém závodě po startu dobré tempo a po smyku Tomáše Chabra se ocitl na 5.místě v absolutním pořadí a po jízdě bez chyb projel také pátý cílem, když to chvíli vypadalo, že bude stahovat před ním jedoucího čtvrtého Honzu Riegera, který měl problémy s pneumatikami. Svůj nejrychlejší čas v závodě zajel Pros 1:37,735 a vyrovnal tak téměř svůj čas z kvalifikace. V závodě si rozdali parádní souboj o vítězství Matěj Kácovský a Pavel Machulda, které vybojoval 17.letý motokárista Kácovský, který právě před rokem jel v Mostě v testech pro úspěšné motokáristy prvně ve formuli 4 v týmech GT2 Motorsport / Chabrmotorsport. Na 2. místě dojel Machulda a třetí byl Zelenka před čtvrtým Riegerem a Prosem.

Tisková zpráva GT2 Motorsport

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *