LOADING

Type to search

Frustrace v GTE Pro a dodatečný trest pro Fordy

redlczo 8 měsíci ago
Share

Hned tři tovární týmy – Corvette, Ferrari a Ford – vyjádřily své znepokojení nad pravidly Safety Caru, které výrazně ovlivnily průběh letošního závodu 24h Le Mans. Jeho vyjetí prý darovalo vítězství do rukou Porsche. Fordy s číslem 67 a 69 navíc ještě postihly dodatečné penalizace.

Vše se odehrálo ve čtvrté hodině po startu, když Porsche se svým vozem číslo 92 v boxech o kolo dříve než soupeři. Hned následně se vydal na trať zpomalovací vůz, čehož posádka využila a získala náskok dvě a půl minuty. Soupeři přitom věří, že mohli o vítězství bojovat, když dokázali dojet i druhé Porsche #91.

„Oddělili tím jeden vůz GT od ostatních a dali jim dvou a půl minutový náskok, který už jim pak vydržel. Proč? Kvůli Safety Carům a žlutým zónám. Nemáme šanci takovou ztrátu stáhnout. Můžeme maximálně bojovat jen v rámci skupiny,“ řekl manažer Corvette Racing Doug Fehan.

„Musíme najít způsob, jak udržet vozy jedné skupiny pospolu. Dříve jsme měli jeden Safety Car, ale okruh je tak dlouhý, že se báli, že všechno potrvá moc dlouho. Řešení nemám, ale je to určitě něco, co se musí vyřešit. Kvůli tomu to pak není tak dobré závodění,“ dodal Fehan.

„Pro nás to byla upřímně katastrofa. S novými pravidly nemáme šance tu ztrátu dohnat. Patřili jsme k nejrychlejším, zvlášť v noci, ale nešlo to. Závod tak ztratil na atraktivitě, protože ani strategií už jsme to nemohli dohnat,“ řekl Davide Rigon z posádky #71 AF Corse.

Stejnou frustraci sdílí také Andy Priaulx z týmu Ford Chip Ganassi Racing, kterému se nezamlouvaly ani další zpomalení, která se objevila během závodu. Fordy ovšem také postihly dodatečné penalizace, když u posádek vozů číslo 67 a 69 došlo k nedodržení minimálního času za volantem.

Tony Kanaan v barvách #67 Ford Chip Ganassi Team UK, a kolega Priaulxe, odjel pouze pět hodin a 16 minut místo stanovených šesti hodin. Chybějících 44 minut se tak přičetlo k výslednému času a posádka ztratila 11 kol. To znamená propad ze čtvrtého na dvanácté místo.

Ve druhém voze se nepovedlo odjet minimálních šest hodin Scottu Dixonovi. Vůz ovšem strávil poslední dvě hodiny v boxech kvůli technickým problémům, a tak posádka přišla jen o dvě kola a zůstala na čtrnáctém místě.

Tags:

2 Comments

  1. Josefus 20.6.2018

    Promotér WEC usoudil, že Porsche v minulých dvou sezónách nevyhrálo ve WEC-GT jediný závod, proto se rozhodl značce Porsche trochu pomoci. Potřebám Porsche přizpůsobil nejen BoP, ale jak vidno si našel i jiné způsoby jak soupeře Porsche zpomalit. Ferrari a Ford byli v minulých letech mnohem úspěšnější než Porsche, proto byl nejvyšší čas rozdělit kořist alespoň trochu rovnoměrně.

    Odpovědět
    1. mijunior 21.6.2018

      To víš u Porsche nahodili vítězné barvy z historie a tak se nemohlo dopustit aby přišli vniveč.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *