LOADING

Type to search

G-Drive omezí svůj program, hodlá se soustředit na ELMS

redlczo 1 rokem ago
Share

Podle nejnovějších informací neplánuje ruský G-Drive Racing absolvovat celou super sezónu FIA WEC 2018/19. Šampioni z kategorie LMP2 z roku 2015 se hodlají zaměřit hlavně na sérii ELMS, kde v posledních dvou letech získali titul.

Tuto zprávu potvrdil sportovní ředitel týmu, a také jeden z jezdců, Roman Rusinov. Tým již připravuje dva vozy Oreca pro ELMS. Jeden z nich bude závodit ve spolupráci s TDS Racing, zatímco o ten druhý se postará francouzský Graff, loňský soupeř G-Drivu.

Rusinov potvrdil, že se tým ovšem rozhodně chystá zúčastnit alespoň letošního závodu v Le Mans, a to minimálně s jedním vozem. Dále se pak objeví také v rámci šestihodinovky ve Spa-Francorchamps.

Sám Rusinov usedne za volant vozu pod taktovkou TDS Racing. O svých týmových kolezích ovšem zatím jasno nemá, ale G-Drive údajně hovoří s některým z bývalých pilotů Formule 1.

Složení posádky pro druhý vůz, o který se bude starat Graff, je pak jasné. Za volant usednou James Allen, Enzo Guibbert a Jose Gutierrez. První dva pocházejí přímo z řad Graffu, zatímco Mexičan Gutierrez přichází ze série IMSA. Jeho zatím jedinou zkušeností ve WEC je loňský start v Le Mans, kdy závodil právě za G-Drive.

Tags:

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *