LOADING

Type to search

Tags: ,

Ginetta odhalila svůj nový prototyp pro LMP1

redlczo 1 rokem ago
Share

Dnešním dnem začala v Birminghamu ve Velké Británii populární akce s názvem Autosport International Show. Právě zde si před zraky fanoušků motorsportu zvykla řada výrobců odhalovat své nové závodní stroje a letos mezi nimi nechyběla ani Ginetta.

Britský výrobce tu představil svůj nový prototyp G60-LT-P1, určený pro nadcházející super sezónu FIA WEC. Učinil tak v barvách stáje TRS Racing Manor, zatím jediným potvrzeným odběratelem těchto vozů, ale očekává se, že brzy přibudou další.

Představení se chopil sám generální ředitel Ginetty, Lawrence Tomlinson. Po jeho boku pak nechyběli technický ředitel Ewana Baldryho či šéf Manoru Graeme Lowdon. Na vše dohlíželi také zástupci TRS, konkrétně ředitel Zhang Yi a viceprezident Li Qiao.

„Mám tu radost vám konečně ukázat náš nejnovější závodní model. A není snad lepší doba než teď, na začátku našeho šedesátiletého výročí. Ginetta má za sebou dlouhou historii mezinárodních úspěchů s G55 GT4, LMP3 a G57 a bezpochyby bude i naše LMP1 konkurenceschopná ve FIA WEC a v Le Mans,“ řekl Tomlinson.

Pro Ginettu jde o vůbec nejpokročilejší závodní vůz, který kdy postavila. Má 3,4 litrový motor V6 značky Mecachrome, který produkuje přibližně 650 koňských sil. Maximální rychlost by měla být kolem 360 km/h. V plánu je zatím postavit šest vozů.

„Co se týče rychlosti, tak víme, že tento vůz bude na špici. Toyota zajela v Le Mans čas 3:14 a kolem toho jsme postavili náš vývoj. Cílem pak je vítězství v Le Mans a i v celém šampionátu WEC,“ plánuje Tomlinson.

První testy čekají G60-LT-P1 v příštích týdnech. Na konci ledna pak i na některém z okruhů na jihu Evropy. Lowdon také slíbil brzdy odhalit jezdeckou sestavu TRS Racing Manor pro nadcházející super sezónu. A údajně tým už zvažuje i nasazení druhého vozu.

Tags:

3 Comments

 1. A. Novák 11.1.2018

  Si hoši dost fandí. 650 koní je poměrně málo na to, aby mohli v Le Mans pomýšlet na čas 3:14. Budou rádi, když se dostanou pod 3:20 a budou o trochu rychlejší než nejlepší auta LMP2…

  Odpovědět
 2. Anonym 12.1.2018

  snad ta rychlost bude,ale mám obavy ze spolehlivosti.Jejich LMP3 auto není nic moc a když to samé bude i LMP1,tak se budou bít tak s LMP2.Maximálně.

  Odpovědět
  1. A. Novák 14.1.2018

   Trochu rychlejší než LMP2 by být měli, spolehlivost je samozřejmě otázkou. Každopádně čas 3:14 je sci-fi bez ohledu na cokoliv.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *