LOADING

Type to search

GP3 na Hungaroringu: Anthoine Hubert podruhé v řadě na pole position

janczo 8 měsíci ago
Share

Po velkém maratonu závodů na začátku léta se závěrečná sezóna vozů GP3 trochu uklidnila. Ovšem nyní je zpět, aby se mohl odjet ještě jeden podnik před letní přestávkou.

Poslední pole position získal leader šampionátu Anthoine Hubert z týmu ART Grand Prix. V první řadě ho pak doplní jeho týmový kolega Nikita Mazepin. Kvalifikace byla také jednou přerušena, a to v důsledku nehody Nika Kariho ve čtvrté zatáčce, do které se připletl také mladý Rus, který ale nakonec mohl pokračovat. Fin si poškodil zavěšení a do hlavní závodu tak odstartuje z posledního místa.

V půlce kvalifikace se Nikita Mazepin dostal na prozatímní pole position a v pomyslné první řadě by ho doplnil junior Ferrari Callum Ilott. To se ale nelíbilo leaderovi šampionátu Anthoinu Hubertovi, který zajel velmi rychlé kolo a získal tak svoji druhou pole position pro hlavní závod v řadě. Jeho týmový kolega Nikita Mazepin, který odstartuje hned za ním, na něj pouze 75 tisícin sekundy.

Ve druhé řadě bychom poté našli Leonarda Pulciniho z Camposu a Jaka Hughes z ART Grand Prix. Jeho týmový kolega Callum Ilott se nakonec musel spokojit z pátým místem.

 

Callum Ilott vyhrál kvalifikaci naposledy v rakouském Spielbergu před třemi týdny

Ryan Tveter obsadil místo šesté a hned za ním se kvalifikoval jeho nový týmový kolega David Beckmann.

Němec byl dokonce lepší než Francouz Dorian Boccolacci, který obsadil místo osmé. Zbytek elitní desítky pak tvoří Joey Mawson z Ardenu a Juan Manuel Correa z Jenzeru.

Nováček ve startovním poli Jannes Fittje se kvalifikoval se místě sedmnáctém před Julienem Falcherem a Nikem Karim, který havaroval.

Závěrečného podniku před letní přestávkou se nemohl zúčastnit Kanaďan Devlin DeFrancesco, který onemocněl a tým MP Motorsport za něj nesehnal náhradu.

 

Konečné výsledky kvalifikace vozů GP3 na Hugaroringu:

Tags:

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *