LOADING

Type to search

Share

Víte, co je pro jezdce nejhorší? Ztráta vítězství! Přesto toto se stalo Dorianu Boccolaccimu, který vyhrál hlavní závod ve francouzském Le Castellet. O pár hodin později ale o vítězství přišel, protože neměl dostatečný tlak v pneumatikách. Na maďarském Hungaroringu si konečně spravil chuť, když vyhrál nedělní sprint, který byl zároveň posledním závodem před letní přestávkou. Nejen pro něj ale také pro celý jeho tým to bylo první vítězství v této sérii, které jim už nikdo nevzal.

Boccolacci v podstatě vyhrál tento závod už v první zatáčce, protože jeho dva největší soupeři Juan Manuel Correa a Callum Ilott spolu svedli velký souboj, který oba zpomalil a mladý Francouz jim ujel.

Ilott dokonce musel vyjet mimo trať, ovšem při svém návratu se udržel před Correou a byl tedy druhý, kde zůstal až do konce závodu. Na vítězného Boccolacciho sice v cíli ztratil pouze dvě sekundy, ovšem v jednom bodě závodu měl ztrátu větší než šest sekund. Tuto dvojici na stupních vítězů doplnil Anthoine Hubert, který předjel Juana Manuela Correu a získal tak další třetí místo. Tentokrát z něj byl ale šťastný.

Juana Manuela Correu předjel také Ital Leonardo Pulcini, který tak skončil těsně pod stupni vítězů. Nikdo další už Američana nepředjel a je to právě on, kdo uzavřel elitní pětku. Vše ale mohlo skončit úplně jinak.

David Beckmann totiž velmi ambiciózně zaútočil na svého bývalého týmového kolegu v první zatáčce a jezdec týmu Jenzer Motorsport mohl být rád, že nedostal defekt pravé zadní pneumatiky. Němec se pak navíc musel bránit útoku ze strany druhého Američana ve startovním poli Ryana Tvetera. Beckmann svoji šestou pozici uhájit nedokázal, a tak nakonec dokončil až na sedmém místě.

O poslední bodované místo spolu svedli souboj kolumbijská závodnice Tatiana Calderón a mexický závodník Diego Menchaca. Svůj první bod v letošní sezóně nakonec získala jezdkyně týmu Jenzer Motorsport, pro který to byl mimořádně povedený víkend. První desítku pak uzavřel Pedro Piquet, který si z tohoto podniku neodvezl ani jeden bod.

 

Diego Menchaca se v tomto závodě musel sklonit před Tatianou Calderón

Vítěz hlavního závodu Nikita Mazepin z týmu ART Grand Prix v tomto závodě už tak dominantní nebyl, a nakonec obsadil až dvanácté místo před Gabrielem Aubrym z Ardenu a svým týmovým kolegou Jakem Hughesem.

Cíl závodu opět neviděl Niko Kari, který kolidoval s nováček ve startovním poli Jannesem Fittjem, který nakonec obsadil sedmnácté místo.

 

Konečné výsledky 2. závodu GP3 na Hungaroringu:

Průběžné výsledky šampionátu jezdců po podniku na maďarském Hungaroringu:

Průběžné výsledky šampionátu týmů po podniku na maďarském Hungaroringu:

Tags:

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *