LOADING

Type to search

Share

Závodní formát seriálu GP3 prošel lehkou proměnou. Až do podniku v Maďarsku se kvalifikace jezdila v pátek večer a hlavní závod v sobotu dopoledne. Nyní se v sobotu dopoledne jede kvalifikace a hlavní závod se jede až po hlavním závodě F2. Tento víkend tedy hlavní závod začal až v 18:30 a poprvé od hlavního závodu ve španělské Barceloně se na nejvyšší stupínek postavil Rus Nikita Mazepin, který se hned po startu dostal do vedení a nikoho jiného už na tuto pozici nepustil.

Z pole position odstartoval Anthoine Hubert, ovšem hned v první zatáčce se propadl na třetí místo za svého týmového kolegu Nikitu Mazepina a Itala Leonarda Pulciniho.

Mazepin si během dvaadvaceti kol vybudoval na Pulciniho desetisekundový náskok a dojel si pro své druhé vítězství v této sezóně. Na stupních vítězů je pak doplnil Anthoine Hubert, který byl ze svého výkonu hodně zklamaný.

 

Nikita Mazepin byl v hlavním závodě na Hungaroringu zcela jasně dominantní

David Beckmann tento víkend debutoval u Tridentu a hned z toho byl velmi pěkný výsledek. Němec si dojel pro čtvrté místo, což je zatím jeho nejlepší výsledek v této sezóně. Hned po startu totiž předjel Jaka Hughese a později také juniora Ferrari Calluma Ilotta. Hughes se ale brzy propadl na chvost pole

V první zatáčce totiž kolidoval s Joeym Mawsonem, pro kterého závod skončil. Jake Hughes sice mohl pokračovat, ale nejdříve si musel zajet do boxů pro nové přední křídlo, což ho odsunulo na poslední místo.

Hned za Beckmannem dokončil jeho týmový kolega Američan Ryan Tveter a uzavřel tak nejlepší pětku. Šesté místo nakonec obsadil Brit Callum Ilott a sedmý skončil Juan Manuel Correa.

Z pole position do druhého závodu odstartuje Dorian Boccolacci, který tak dostane možnost spravit si chuť po odebraném vítězství v Le Castellet. Zbytek bodované desítky tvoří Diego Menchaca a Gabriel Aubry. Těsně za bodovanými příčkami pak skončila kolumbijská závodnice Tatiana Calderón. Její nový týmový kolega Němec Jannes Fittje dokončil závod na místě třináctém.

Cíl závodu neviděli Joey Mawson, Niko Kari a Giuliano Alesi.

 

Konečné výsledky 1. závodu GP3 na Hungaroringu:

Tags:

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *