LOADING

Type to search

Share

Nová a zároveň také poslední sezóna GP3 začala dnes dopoledne závodem na španělském okruhu Barcelona-Catalunya, do kterého z pole position odstartoval Leonardo Pulcini. Italovi se start ale moc nepovedl.

Jeho Camposu se nechtělo odlepit ze svého startovního slotu, a tak se Ital propadl až na čtvrté místo. Ještě před tím se ale smůla přilepila na jeho týmového kolegu Sima Laaksonena, jehož mechanici nechali na voze nějaký kryt a Fin tak musel zajet do boxů. Tím ale finská smůla neskočila.

Po prvním kole musel ze závodu odstoupit Laaksonenův krajan Niko Kari, kterého postihli technické problémy. Mezitím se na prvním místě usadil Nikita Mazepin, následovaný Anthoinem Hubertem a Callumem Ilottem. Všichni tři jsou z jednoho týmu (ART Grand Prix).

Po úvodních kolech uzavíral bodovanou desítku Američan Juan Manuel Correa. Na důležitém osmém místě se pak nacházel Jake Hughes.

V polovině závodu se na druhé místo posunul Callum Ilott. Leonardo Pulcini se mezitím propadl na místo páté. Krátce na to musela ze závodu odstoupit jediná žena ve startovním poli Tatiana Calderon. Na vinně zřejmě byl nějaký problém uvnitř vozu.

Závod měl poklidný průběh tedy až do doby, než se do problémů dostal Ital Alessio Lorandi, který při útoku na osmého Jaka Hughese vyjel mimo trať a při návratu si poškodil podlahu. V závodě ale pokračoval. Hughes ale musel zpomalit a o důležitou osmou příčku nakonec stejně přišel ve prospěch Američana Juana Manuela Correa z týmu Jenzer Motorsport.

Tři kola před koncem závodu se na druhé místo vrátil Anthoine Hubert, který si pomohl systémem DRS. K životu se probral také Leonardo Pulcini z Camposu, který se vrátil na čtvrté místo.

Závod nakonec vyhrál Nikita Mazepin. Druhý skončil Anthonie Hubert a třetí místo obsadil Callum Ilott. Francouzský tým ART Grand Prix tak kompletně ovládl stupně vítězů. Na bramborové pozici skončil Leonardo Pulcini a elitní pětku pak uzavřel Dorian Boccolacci z týmu MP Motorsport. V závěru závodu ale na něj dotírali David Beckmann a Giuliano Alesi. Žádnou pozici ale nezískali. Na osmém místě skončil Američan Juan Manuel Correa, který do zítřejšího závodu odstartuje z pole position. Zbytek bodované desítky pak tvoří Pedro Piquet a Diego Menchaca.

Zítřejší závod začíná v podobný čas jako dnes, a to konkrétně v 10:25 středoevropského letního času a sledovat ho můžete na kanále Sport 2.

Konečné výsledky 1. závodu GP3 v Barceloně:

Tags:

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *