LOADING

Type to search

Share

Seriál GP3 se o uplynulém víkendu začal svoji závěrečnou sezónu ve třetí turisty nejpopulárnější destinaci světa. Řeč je o Španělsku, které většinou bývá slunečné. Pátek to platilo a fanoušci prožili krásný den. V sobotu už bylo zataženo a v neděli dokonce pršelo. Jezdci tedy nasadili pneumatiky do mokra. Jedinou výjimkou byl Will Palmer, který nasadil pneumatiky do sucha.

Z pole position odstartoval Juan Manuel Correa, kterému se start úplně nepovedl a propadl se na čtvrté místo. Do vedení se tak dostal Giuliano Alesi.

O první místo chtěl bojovat také David Beckmann, ovšem při jednom souboji se dostal mimo trať a propadl se na poslední místo. Problémům se nevyhnul ani Leonardo Pulcini, který včera startoval z pole postion a závod nakonec dokončil na čtvrtém místě. Ital měl v tomto závodě poškozené přední křídlo a musel zajet do boxů.

Skvělý úvod závodu prožil Jake Hughes, který startoval ze třináctého místa o po úvodním kole byl čtvrtý. Jeho rychlou jízdu mu ale překazil výjezd safety caru, který na trať musel vyjet po nehodě Pedra Piqueta.

Když safety car zajel zpátky do boxů, začali jezdci mezi sebou opět bojovat. Brzy se ale opět museli uklidnit, protože se na trať vrátil safety car. Ze závodu totiž musel po kolizi se svým týmovým kolegou odstoupit Gabriel Aubry. Tohoto safety caru chtěl využít švýcarský tým Jenzer Motorsport, jehož jezdci Tatiana Calderon a David Beckmann přezuli na slicky (pneumatiky do sucha). Později se ale ukázalo, že to byla chyba.

Safety car zajel do boxů a David Beckmann se ocitl mimo trať. Němec se ale dokázal vrátit zpět. Takové štěstí ale neměla jeho týmová kolegyně Tatiana Calderon, která se na tom samém místě ocitla o kolo později. Závod pro ni skončil a trať již potřetí v tomto závodě musel vyjet safety car. Během fáze safety caru bylo k vidění, že Ryan Tveter má poškozené přední křídlo.

Závod nakonec ukončil časový limit a z vítězství se radoval syn bývalého pilota F1 Giuliano Alesi. Na druhém místě nakonec skončil Anthoine Hubert a třetí byl jeho týmový kolega Jake Hughes. Na bramborovém místě skončil Juan Manuel Correa, který startoval z pole position. Elitní pětku pak uzavřel Dorian Boccolacci. Hned za ním skončil jeho týmový kolega Niko Kari. Zbytek bodované osmičky pak tvoří Callum Ilott a Simo Laaksonen.

Konečné výsledky 2. závodu GP3 v Barceloně:

Tags:

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *