LOADING

Type to search

Share

Kvalifikaci vozů GP3 na závody ve Francii ovládli domácí jezdci Giuliano Alesi, Anthoine Hubert a Dorian Boccolacci, který získal pole position.

Po měsíci a půl se nám vrátil seriál GP3, který jsme naposledy mohli vidět při závodech ve Španělsku. Nyní se ale tato sezóna pořádně rozjede a v následujících šesti víkendech uvidíme pět závodních víkendů F1, F2 a GP3. Čeká nás tedy velmi náročná první polovina léta, která by ale mohla přinést velmi zajímavé závody.

Stejně jako v Barceloně, i zde se o pole position hlásil Leonardo Pulcini z Camposu. Konkurence se ale tentokrát nedala.

Po úvodních pokusech byl na prozatímním pole position domácí jezdec Anthoine Hubert z domácího týmu ART Grand Prix, později se ale před něj dostal jeho krajan Dorian Boccolacci z týmu MP Motorsport, který se již na prvním místě udržel a získal tedy pole position.

Boccolacci to ale v závodě nebude mít vůbec jednoduché, protože hned za ním odstartují jeho krajané Anthoine Hubert a Giuliano Alesi, kteří na něj ztratili méně než jednu desetinu vteřiny. Vyrovnané to ale bylo v celém startovním poli. Ostatně první desítka se vešla do šesti desetin vteřiny.

Na čtvrtém místě se sice už Francouz nekvalifikoval, místo něj tam ale je Rus Nikita Mazepin, který vyhrál úvodní závod této sezóny, a který jezdí za francouzský tým ART Grand Prix. Elitní pětku pak uzavírá Leonardo Pulcini z Camposu, který získal pole position v Barceloně.

Na šestém místě se kvalifikoval Fin Niko Kari z týmu MP Motorsport, jehož třetí jezdec Christian Lundgaard se kvalifikoval na jedenáctém místě. Je důležité připomenout, že pro Dána to byla první kvalifikace v seriálu GP3. Na místě sedmém opět uvidíme francouzskou vlajku a opět to bude u týmu, nikoliv u jezdce. Callum Ilott z ART Grand Prix totiž obsadil sedmé místo. Zbytek první desítky pak tvoří jezdci Tridentu Alessio Lorandi a Pedro Piquet a Joey Mawson z Ardenu.

ART Grand Prix má v seriálu GP3 čtyři vozy. Tři z nich se v této kvalifikaci dostali do TOP 10. Těmi jezdci byli Anthoine Hubert, Nikita Mazepin a Callum Ilott. Čtvrtý jezdec tohoto týmu Jake Hughes se kvalifikoval na dvanáctém místě a na body to tak nemá daleko.

Poslední dvě francouzské vlajky, které vlají napříč celým startovním polem GP3 patří Gabrielu Aubrymu a Julienovi Falcheru z týmu Arden International.

Konečné výsledky kvalifikace vozů GP3 na úvodní závod v Le Castellet:

Tags:

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *