LOADING

Type to search

Share

Začátek úvodního závodu GP3 na francouzském okruhu Paula Ricarda byl pro domácí fanoušky nervy drásající. Dorianu Boccolaccimu totiž zhasl motor a už se zdálo, že bude muset odstartovat z boxů. Nakonec se něj ale usmálo štěstí a po restartu celého systému mu motor opět naskočil a do tohoto závodu tedy odstartoval, a to velmi pěkně. Po dobrém rozjedu si udržel první pozici a v úvodních kolech tohoto závodu si vyjel dvousekundový náskok.

Hluboko v poli se srdnatě bojovalo o každou pozici a při jednom souboji dokonce došlo ke kontaktu. David Beckmann kolidoval s domácím jezdcem Gabrielem Aubrym, který následně musel vyjet mimo trať a ztratil tak ještě o jednu pozici navíc. Tento incident byl okamžitě vyšetřován sportovními komisaři. Žádná penalizace se ale rozdávat nemusela! David Beckmann měl totiž po tomto kontaktu poškozené přední křídlo a musel zajet do boxů, což ho odsunulo na poslední místo, kde zůstal až do konce závodu.

Problémům se nevyhnul ani Julien Falchero, který výrazně vyjel mimo trať a ztratil tak několik pozic.

Ve třetím kole ředitelství závodu umožnilo jezdcům používat systém DRS a velké souboje mohly začít.

Pulcini srdnatě bojoval s Karim a Piquet se zase pustil do Mawsona. V prvním jmenovaném souboji vyhrál Niko Kari, který se následně pustil do Giuliana Alesi, před kterého se dostal Nikita Mazepin, vítěz úvodního závodu této sezóny.

Počasí jezdcům přálo a nikde nebyly vyvěšeny žluté vlajky, přesto v sedmém kole přišla zpráva od ředitelství závodu, že zakazuje používat systém DRS až do konce závodu. Na vinně zřejmě byly nějaké technické problémy. Soubojů každopádně ubylo a závod se zklidnil.

Už se zdálo, že závod bude dojet v poklidu, ovšem v předposledním kole došlo ke kolizi mezi týmovými kolegy švýcarského týmu Jenzer Motorsport. Juan Manuel Correa roztočil Tatianu Calderón, která měla velké problémy se znovu rozjet.

V poslední kole došlo k souboji titánů. O deváté místo, a tudíž pádem o dva body tvrdě bojovali Callum Ilott, Joey Mawson, Juan Manuel Correa a Jake Hughes. V poslední zatáčce navíc Juan Manuel Correa vytlačil mimo trať Jaka Hughese a tom, kdo získá body bylo rozhodnuto.

Ze zisku jednoho bodu se mohl radovat Callum Ilott, ovšem později z toho byly body čtyři a zisk pole position pro druhý závod. Ze závodu byli totiž diskvalifikováni původní vítěz tohoto závodu Dorian Boccolacci a jeho týmový kolega Niko Kari. Na body se tak dostal také Juan Manuel Correa a Jake Hughes.

Z vítězství se tedy dodatečně radoval domácí jezdec Anthoine Hubert a na druhé místo se posunul jeho týmový kolega Nikita Mazepin. Domácí tým ART Grand Prix tak slavil double neboli dvojité vítězství. Třetí místo obsadil další domácí jezdec Giuliano Alesi, který vyhrál nedělní sprint ve Španělsku.

Čtvrté místo obsadil Leonardo Pulcini z týmu Campos Racing a hned za ním se nachází jezdci Tridentu Alessio Lorandi a Pedro Piquet. Joey Mawson obsadil místo sedmé.

Konečné výsledky 1. závodu GP3 v Le Castellet:

Tags:

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *