LOADING

Type to search

Gulf Racing hodlá nasadit druhý vůz

redlczo 8 měsíci ago
Share

Britský závodní tým možná nasadí na finální tři závody super sezóny FIA WEC 2018/19 ve třídě GTE Am druhé Porsche 911 RSR. Tuto informaci odhalil týmový manažer Owen Daley, podle kterého má tým jako cíl start dvou vozů v rámci 24h Le Mans v příštím roce.

Údajně tým měl v plánu absolvovat už celou letošní super sezónu FIA WEC se dvěma vozy, dokonce měli i druhý vůz a dostatečné finance, ale kvůli omezení počtu startovních míst se na start dostal pouze jediný vůz, a to s posádkou číslo 86 ve složení závodí Ben Barker, Alex Davison a Michael Wainwright.

Měli jsme peníze na to postavit oba vozy na start, ale nedostali jsme možnost. Věděli jsme, že počet míst ve WEC je omezený, takže jsme to nechali být. Chtěli jsme to zkusit aspoň v Le Mans, ale nedostali jsme se na seznam náhradníků. Na trati bychom rádi měli oba vozy společně, ale tak co se dá dělat,“ řekl Daley.

V tuto chvíli se tak Gulf Racing rozhodl druhý vůz nasadit v rámci evropské série ELMS, a to na okruhu Silverstone, kde za volant usedla stejná trojice jako ve WEC. Pro piloty to tak bylo před hlavním závodem rozehřátí, ve kterém dokázali získat páté místo.

Daley se však šancí na druhý vůz ve WEC nevzdává a určitě by chtěl oba vozy vidět v příštím roce Le Mans, které uzavře celou super sezónu. Se zástupci šampionátu ovšem hovoří také o možnostech v Sebringu a ve Spa, což by znamenalo, že by Gulf Racing nasadil druhý vůz ve všech podnicích super sezóny, které se pojedou v příštím roce.

V Sebringu je to ale problém, protože do boxů se vejde maximálně 36 vozů, takže pokud někdo nevypadne, tak nezbude místo. A my bychom to zase nechtěli řešit na poslední chvíli. Ve Spa by to ovšem mělo být bez problémů, ale když už, tak nejradši bychom to měli jako takový balíček – Sebring, Spa a Le Mans, to by bylo atraktivní.“

Navíc také kdokoliv chce závodit v Le Mans, tak nechce začít až tam, ale už jede ve Spa, takže to by nám také pomohlo,“ dodal Daley, který zároveň potvrdil, že druhý vůz už letos jinde nasazovat nebude.

Tags:

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *