LOADING

Type to search

Gutiérrez se s DragonSpeed nedohodl, ve WEC se neobjeví

redlczo 6 měsíci ago
Share

Ačkoliv se ještě Esteban Gutiérrez objevil na soupisce jezdců pro blížící se Prolog, mexický závodník nakonec do nadcházející super sezóny FIA WEC nezasáhne. Dohoda s týmem DragonSpeed ohledně sedačky v LMP2 na poslední chvíli padla.

Bývalý pilot Formule 1 se měl stát jedním z pilotů vozu Oreca 07 Gibson amerického týmu pro super sezónu 2018/19. Společným cílem měl být boj o titul, jelikož DragonSpeed vstupuje do WEC jako vítěz série ELMS, ačkoliv loni nastupoval pod značkou G-Drive Racing.

Gutiérrez však na poslední chvíli z dohody ustoupil, protože se objevila šance podpisu u některého z týmů Formule 1 na post pilota na simulátoru. Šéf týmu DragonSpeed Elton Julian však plánuje přivést jiného bývalého pilota z královny motorsport, který doplní Roberta Gonzáleze.

„Považovali jsme to za hotovou věc. Už jsme měli i kombinézu a plánovali samotnou sedačku. Bohužel to ale nakonec nevyšlo, což je velká škoda. Jsem si ale jistý, že budeme mít kvalitní posádku. Naším cílem je nejen obhájit titul v ELMS, ale také vyhrát ve WEC,“ řekl Julian.

Kam šestadvacetiletý Mexičan míří zatím zůstává záhadou. Za sebou má celkem tři sezóny ve Formuli 1, dvě u týmu Sauber a rok 2016 strávil u stáje Haas. V loňském roce působil nejdříve ve Formuli E a později odjel několik podniků americké IndyCar.

Tags:

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *