LOADING

Type to search

Hildebrand znovu nastoupí v Indy 500

Share

J.R. Hildebrand nastoupí také v letošním ročníku závodu 500 mil Indianapolis, když u stáje Dreyer & Reinbold Racing doplní Sage Karama.

Ve startovní listině závodu 500 mil Indianapolis nebude ani v letošním roce chybět J.R. Hildebrand. 31letý Američan bude stejně jako v loni hájit barvy stáje Dreyer & Reinbold Racing, kde bude opět jeho stájovým kolegou Sage Karam.

Rodák z kalifornského Sausalita se ve 103. ročníku slavného klání představí se startovním číslem 44 a vzdá tak hold v loňském roce zesnulému Danu Gurneymu, který se v období 1968-1970 umístil s tímto číslem ve „staré cihelně“ mezi nejlepšími třemi.

„V loňském roce jsme měli s týmem DRR Dennise Reinbolda při našem prvním startu v Indy 500 skvělý vztah. V roce 2010 jsem s Dennisovou podporou zahájil kariéru v IndyCar Series, když mě vychoval pro velké ligy závodů IndyCar. Během let jsme vždy měli skvělý vzájemný vztah a vždy na mě působila závodní rychlost týmu DRR,“ uvedl Hildebrand.

„Jsem nadšený, že se v tomto roce na našem voze znovu objeví Salesforce a že se startovním číslem 48 vyznamenáme Dana Gurneyho. Dan byl jedním z mých závodních hrdinů a č. 48 vyhrálo Indy 500 roku 1975 s Bobbym Unserem za volantem. A nyní s vozem č. 48 oslavíme Danovy velké závodnické úspěchy.“

Dennis Reinbold je potěšen, že znovu spojí s Hildebrandem své síly a věří, že jezdcovy zkušenosti budou týmu užitečné.

„Jsem opravdu potěšen, že v letošním roce znovu přivedeme J.R. zpět na Indianapolis Motor Speedway. Loni jsme se s J.R. a Sagem rozrostli na dva vozy a tato kombinace fungovala velmi dobře. J.R. zkušenosti přinesou do týmu hodně zázemí, abychom mohli během tréninků vůz rychle vyvíjet a připravit ho pro kvalifikaci.

V podobě J.R. a Sage máme dva velice talentované mladé jezdce, kteří budou moci 26. května bojovat o vítězství. Navíc je pro mě a pro náš tým vzrušující, že nasadíme na počest Dana Gurneyho vůz č. 48. Když jsem byl dítě, byl Dan jedním z mých hrdinů a bude skvělé, že budeme mít v Indianapolis znovu č. 48.“

V legendárním podniku se Hildebrand letos představí již po deváté. Svou premiéru absolvoval americký závodník ve „staré cihelně“ roku 2011, kdy až do posledních metrů sahal po vítězství. Po kontaktu se zdí v poslední zatáčce se ale tehdejší nováček nakonec musel spokojit s 2. příčkou.

Ke svému výsledku ze svého debutového představení dokázal v budoucnu Hildebrand přidat ještě tři další umístění mezi nejlepší desítkou a to v letech 2014 (10.), 2015 (8.) a 2016 (6.). V loňském roce proťal cílovou pásku na 11. pozici.

Tags:

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..