LOADING

Type to search

Homola ve druhé rakouské jízdě šestý, Brutal Fish bez bodů

Share

Maťu Homolovi se podařilo ve druhém závodě TCR Europe na Red Bull Ringu rozšířit své bodové konto, když se umístil na 6. místě. Tým Brutal Fish již ale tak úspěšný nebyl a vyšel naprázdno.

V sobotním závodě se o největší radost slovenských fandů postarala stáj Brutal Fish. Stalo se tak zásluhou jejího jezdce Daniela Lloyda, který dorazil do cíle na 3. místě a vybojoval tak pro tým premiérové pódium v šampionátu.

V nedělním závodě, do kterého dvakrát zasáhl safety car (nejprve po postartovních haváriích Daniela Nagye a Johna Filippiho a později po nehodě Tamáse Tenkeho) a na rozdíl od sobotního klání také kapky deště, ovšem držel prapor našich východních sousedů nejvýše Maťo Homola.

Jezdec stáje Autodis Racing by Target Competition odstartoval do závodu ze 12. pozice, přičemž hned v úvodních metrech se vyšvihl o jednu příčku výše a figuroval na 11. místě.

Po skončení první neutralizace navíc Homola postoupil i do nejlepší desítky, v jejíž druhé polovině poté bojoval po celý zbytek závodu.

Cílem nakonec projel jako 7. V konečné klasifikaci závodu se ale Maťo nakonec umístil ještě o příčku výše, tedy na 6. místě.

K tomuto posunu mu pomohla penalizace pro Toma Coronela. Původně třetí Nizozemec pykal za prohřešek svých mechaniků, kteří na jeho Civicu pracovali ještě méně než pět minut před startem a ke Coronelově výslednému času bylo po závodě přičteno 30 sekund, což jezdce Boutsen Ginion Racingu srazilo až na 18. pozici.

Zatímco Maťo Homola se mohl radovat ze zisku bodů, týmu Brutal Fish se bohužel na vynikající sobotní účinkování navázat nepodařilo a ze druhého závodu víkendu odcházel s nulou.

Daniel Lloyd sice zahájil závod slibně, když se po startu ze 6. místa posunul na 4. příčku. Po prvním restartu závodu ovšem započal jeho propad, když byl nejprve odsunut na 5. pozici Alexem Morganem a následně navíc chyboval ve 4. zatáčce, kde vyjel z trati a propadl se až na místo desáté.

Krom toho Brit později vycestoval mimo závodní trať ještě jednou, kvůli čemuž prodělal další propad a cílem nakonec projel na první nebodované 16. příčce.

Druhý vůz slovenské stáje pilotovaný Lloydovým týmovým kolegou a šéfem v jedné osobě Martinem Rybou se v cíli objevil jako 19.

Ze svého premiérového vítězství v šampionátu se radoval Luca Engstler. Německý závodník o prvenství v závěru svedl bitvu se svým jmenovcem Filippim, který ovšem nakonec havaroval. Spolu se synem Franze Engstlera se tak na pódium podívali druhý Josh Files s Alexem Morganem, kterému připadl „bronz“ po Coronelově trestu.

Files stále zůstává se 194 body vedoucím mužem průběžného pořadí. Vítěz nedělního závodu Luca Engstler ztrácí na Brita ze 2. místa 36 bodů a třetí příčka patří Juliénu Brichému (154 bodů). 13 bodů ale na Francouze ztrácí Maťo Homola, který povyskočil na 4. místo. Dan Lloyd je 15. (54 bodů) a Martin Ryba 29. (5 bodů).

V týmovém hodnocení figuruje Brutal Fish na 11. pozici (67 bodů). Vede Target Competition (464 bodů) před druhým Teamem WRT (279 bodů) a třetím M1RA Motorsport (230 bodů).

kompletní průběžné pořadí

Sezona pokračuje za 3 týdny na Oscherslebenu.

Tags:

You Might also Like

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..