LOADING

Type to search

Tags: , ,

Honda je překvapena prohlášením Volva

milan 1 rokem ago
Share

Začalo to nevinně. Představitelé Volva v jednom z rozhovorů uvedli, že jejich auto bylo v šampionátu FIA WTCC silnější a jako tým měli oproti chaosem vedené Hondy navrch. Ovšem Volvo vyhrálo šampionát za jistých okolností oslabené Hondy, nejasných penalizací a diskvalifikací a v součtu si Honda na své konto připsala více vítězství i pódiových umístění. A tak šéf týmu JAS Motorsport, který tovární tým Hondy provozuje, vcelku rychle reagoval.

„Konečný výsledek letošního roku je pro nás všechny frustrující, protože za tím stojí i některá rozhodnutí, která jsme nemohli ovlivnit. Tiago jednoznačně vedl šampionát, než jej byl kvůli zranění nucen opustit. Když se podíváme na čísla, tak je jednoznačné, že jsme byli nejsilnějším týmem ve FIA WTCC,“ uvedl Alessandro Mariani šéf týmu JAS Motorsport.

„Zajímavostí také je, že ani jeden jezdec Hondy v letošní sezóně neatakoval žádný vůz Volva. Při závodě v Japonsku naopak všichni jezdci Volva trefili všechny naše jezdce. Bez bodů, které jsme díky tomu ztratili, bychom do Kataru přijeli v úplně jiné pozici,“ dodal Mariani.

Je podivuhodné, proč Volvo mělo potřebu kolem sebe takto na sklonku roku „kopat“. Události, za kterých jejich jezdci bodovali a vyhnuli se penalizacím bylo zahraničními experty v sezóně několikrát diskutováno.

Tags:

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *