Dvojitá stříbrná radost. Rieger napravil na Slovakiaringu smolný začátek sezony

Honza Rieger získal svá první dvě pódiová umístění s vozem formule Renault. Při druhém podniku letošního ročníku Hankook Carbonia Cupu na Slovakiaringu dojel v obou závodech druhý. Uvědomuje si ale, že je před ním ještě pořádný kus práce.

"Ze Slovenska odjíždíme s docela dobrým pocitem. Získali jsme spoustu nových informací," shrnul slovenský podnik Rieger.

První sezona s monopostem formule Renault, do kterého přesedl po několika letech s vozem Gloria C8F, nezačala pro Riegera ideálně. Při úvodním podniku v Mostě si totiž vůbec nezazávodil kvůli problémům se startováním. Cestou na Slovensko pak navíc jeho tým musel řešit problémy s dodávkou, která vypověděla službu.

Kvalifikace na Slovakiaringu ovšem přinesla první důvod ke spokojenosti za dlouhou dobu. Rieger se totiž do závodů kvalifikoval jako druhý, přestože toho v boji o startovní pozice mnoho nenajezdil.

"Kvalifikace byla přerušena červenými vlajkami. Kvůli tomu jsme absolvovali jenom jedno rychlé kolo. Po restartu jsme se rozhodli zůstat v boxech, abychom pošetřili pneumatiky. I tak to ale stačilo na druhé místo," říká Rieger.

Druhé místo na startu se v prvním závodě podařilo přetavit ve stříbrný výsledek. Cesta za ním se ale neobešla bez komplikací. První přišla hned v úvodu.

"Pokazil jsem start a propadl se na třetí místo," popisuje Rieger své trable ze začátku.

Ještě během prvního kola se ovšem český jezdec na druhou příčku vrátil a dojel na ní až do cíle. Ve třetím kole ale mohl o tento výsledek mít nemalé obavy.

"Ve třetím kole se mi v jedné ze zatáček silně zablokovala kola při brzdění, což vyústilo ve výlet do kačírku. Naštěstí jsem se ale stihl vrátit zpátky a druhou pozici udržel," oddechl si.

V závěrečném závodě Rieger přidal další druhé místo. Tentokrát ale nechybělo mnoho a bylo z toho i vítězství. Prvního Jana Wagenknechta totiž potrápil.

"Byl jsem mu výrazně blíže. Díky jednomu z vozů o kolo zpět jsem na něj dokonce i zaútočil, úspěšný jsem ale nebyl," říká Rieger.

Chce to větší výkon

Další vystoupení v Hankook Carbonia Cupu čeká na Riegera ve čtvrtek 22. června. Před ním se v jeho stáji bude pracovat.

"Musíme se zaměřit na výkon našeho auta. Na rovince jsme totiž nestačili vozu totožné specifikace, a to rozhodně není ideální," uzavírá.

Foto: Rieger Motorsport

 

Autor

Dušan Bouzek

Motoristický novinář, který se specializuje na české a slovenské okruhové závodění a české jezdce. Intenzivně se věnuje zónovému mistrovství FIA CEZ, seriálům ESET Cup, TCR Eastern Europe i kartingu.