LOADING

Type to search

Horký červen přinesl HKC Racing Teamu několik dalších prvenství motokár i formulí

Share

Červnové závody motokár i formulí se nesly ve znamení pokračujících úspěchů jezdců mosteckého závodního týmu. Na motokárovém okruhu v Hradišti u Písku dominoval v mistrovské třídě Mini 60 Sebastien Šťastný, ve formulovém mezinárodním AFR Pokal na italské Imole vyhrál Matěj Kácovský druhý ze dvou závodů s dvoulitrovou formulí Renault a se stejným vozem v dalším podniku Carbonia Cupu na maďarském Panoniaringu nenašel přemožitele ani Danny Luderer. Také ostatní závodníci si vedli výborně a nasbírali další cenné body do průběžného hodnocení šampionátu.

Tropické teploty ovlivnily písecký motokárový víkend. Náročná trať je zde vystavěna ve svahu a půl závodu se jede do kopce a druhá zase z kopce. Problémy s nižším výkonem motorů kvůli žhavému vzduchu měli ale všichni stejné. Sebastien Šťastný nikomu nedaroval ani centimetr trati a postupně vyhrál měřený trénink, pak dvě bodované jízdy a i závěrečné superfinále, takže nasbíral plný počet sedmdesáti bodů. Výborně si vedl i Matěj Preuss, zlatý v hodnocení poháru Autoklubu ČR. Tomáš Novák v EasyKart 100 ukořistil stříbro a David Páv bronz ve třídě Mini 60. „Nové zkušenosti sbírali i ostatní malí jezdci, nováčci, kteří u nás jezdí za Prague Academy. Každý odjetý trénink i závod jim dává mnoho nového a oni postupně rostou,“ pochvaloval si trenér Ivan Houzák.

Matěj Kácovský se zúčastnil dalšího podniku mezinárodního formulového poháru a dá se říci, že se silným monopostem Renault se už velmi dobře sžil. Ve své kategorii dokončil první závod na třetím místě a v neděli pak zvítězil. Jeho cesta od motokár až do kokpitu dospělé formule se tedy vyvíjí přesně tím správným směrem. V průběžném hodnocení poháru drží čtvrté místo.

Danny Luderer vyrazil na maďarský okruh vlastně v roli favorita třídy D4, tedy dvoulitrových formulí. Vyhrál totiž předchozí závody a na to, že v dospělém věku teprve se závoděním začal, si nevede vůbec špatně. Na Panoniaringu vyhrál kvalifikaci a pak i samotný závod. Úspěch to byl o to větší, že okruh vůbec neznal a musel se ho nejdříve v trénincích naučit se všemi jeho záludnostmi. A že se ji naučil dobře, o tom svědčí i jeho průběžná první pozice v bodovací tabulce.

Sezóna je tedy rozjetá velmi dobře a mostecký HKC Racing Team pracuje na tom, aby na jejím konci přibyly nové mistrovské tituly.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..