LOADING

Type to search

Huff volá po změnách ohledně BoP

dusanczo 7 měsíci ago
Share

Robu Huffovi se nezamlouvá fungování systému Balance of Performance. Dle jezdce stáje Sébastien Loeb Racing musí přijít změna.

Pátý podnik letošní sezony na Slovakia Ringu skončil pro Sébastien Loeb Racing neúspěchem. Oba jezdci stáje Mehdi Bennani a Rob Huff se totiž po celý víkend na Slovensku trápili a své bodové konto ani jeden z nich nerozšířil. Na špatnou formu týmu mohla mít dozajista vliv také skutečnost, že vozy Volkswagen Golf obdržely pro slovenský podnik 60 kg hmotnosti navíc. Jednalo se o maximální možný váhový handicap.

Právě jeden ze závodníků hájící barvy této stáje Rob Huff se po skončení podniku vyjádřil kriticky k fungování systém Balance of Performance. Dle šampiona z roku 2012 byla ztráta golfů, v němž se kromě něj a Bennaniho představil také domácí závodník startující na divokou kartu Andrej Studenič, na nejrychlejší hyundai příliš velká. Huff tvrdí, že se jedná o problém, s kterým by se mělo něco udělat.

„Byl to strašný víkend a ne ze správných důvodů. Chlapi odvedli fantastickou práci, když po problémech, co jsme měli v Portugalsku, připravili nové vozy. Je škoda, že jsme splatili jejich úsilí nulovým bodovým ziskem. Bohužel je jasné, kde je problém. Je to něco, co musí série vyřešit. Ve druhé kvalifikaci jsme našli lepší tempo, ale stále jsme byli 1,8 desetin sekundy za Hyundai. Víme, že díky formě ve Vila Realu v Portugalsku jsme byli tento víkend o něco těžší, ale byli jsme jen o 10 kg těžší než oni. Navíc mají zredukovaný výkon a jsou o 20 mm delší, takže by na tom měli být stejně jako my a ne být o dvě sekundy rychlejší,“ řekl Brit.

Vítěz letošního druhého závodu na Hungaroringu dál také vyzval organizátory šampionátu k řešení této situace: „Tento víkend jsme neměli žádnou rychlost a nebyli jsme schopni bojovat. Byl to frustrující víkend pro nás všechny. Jelikož bylo hlavním tématem víkendu BoP a hyundai s hondami jsou vylučovány ze všech stran, je jasné, že se s tím musí něco dělat. Doufám, že využijí (organizátoři-pozn.red) dvouměsíční přestávku, aby našli řešení, protože to není to, pro co jsme tady,“ uvedl.

 

 

 

 

1 Comments

  1. A. Novák 18.7.2018

    Podstatnější než stížnosti jednoho jezdce je naprostý chaos, do kterýho celý slavný WTCR spadlo. Výsledky ze Slovenska jsou provizorní, 2 týmy se odvolaly proti vyloučení a celý to směřuje k totálnímu rozkladu.

    Odpovědět

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *