LOADING

Type to search

HWA oficiálně vstupuje do Formule E

dusanczo 9 měsíci ago
Share

V sezoně 2018-2019 najdeme ve startovní listině Formule E o jeden tým více. Do šampionátu elektrických formulí totiž v páté sezoně vstoupí stáj HWA.

O tom, že by stáj HWA mohla doplnit v páté sezoně startovní listinu Formule E, se hovořilo dlouho. Nyní již je vstup tohoto týmu do elektrického šampionátu oficiální a počet týmů se tak v sezoně 2018-2019 rozroste na 11. HWA bude podobně jako v letošním roce Techeetah zákaznickým týmem a pohonné jednotky společně s další technickou podporou jí poskytne Venturi.

„Jsem potěšen tím, že jsme přispěli k příchodu společnosti HWA AG, když jsme jim pro příští sezonu nabídli naše vozy Venturi Gen2. Naše partnerství v průběhu současné sezony je pro obě organizace výhrou,“ řekl prezident společnosti Venturi Automobiles Gildo Pastor.

Generální ředitel HWA Ulrich Fritz hovoří o vstupu týmu do Formule E jako o nové výzvě: „Formule E je zcela nová motoristická disciplína s extrémně tvrdou konkurencí. Je to výzva. Jsme velice šťastní, že jsme se jí chopili. HWA AG je nejúspěšnějším týmem v historii DTM. Naším cílem je pokračovat v úspěšném příběhu společnosti také ve Formuli E. Městské závody v srdci některých z největších a nejdůležitějších měst na světě přinášejí mnoho příležitostí, jak oslovit nové publikum,“ uvedl Ulrich Fritz.

Z příchodu HWA má radost pochopitelně také boss série Alejandro Agag: „Je odměnou vidět jméno, které je synonymem pro závodění a připojí se k již tak působivému a rostoucímu seznamu týmů a výrobců působících ve Formuli E. Mají zkušenosti z jiných kategorií a jistě se budou snažit dosáhnout úspěchů také ve Formuli E. Jsem rád, že mohu přivítat Ulricha a HWA AG do rodiny Formule E. Jsem rád, že je v letošním roce uvidím jako zákaznický tým na trati,“ přivítal šéf elektrického šampionátu nový tým.

 

 

 

3 Comments

 1. Karel Lacina 10.5.2018

  zdravím, už zde začíná být trochu moc Formule E, jako by se v jiných sérií nic nedělo. Před sezonou to zde bylo samé TCR a když už se konečně TCR rozjelo po celém světě zcela zde zmizelo, o české scéně ani nemluvě, tolik pouze můj názor

  Odpovědět
  1. Radek 10.5.2018

   Ahoj Kájo, klídek. Ona ta Formule E, není špatné pokoukáníčko. Politika kolem toho mne nechává klidného, ale to závoděníčko je zajímavé. Pokud budeš chtít, i Ty si přijdeš na své. Motorismu zdar!

 2. A. Novák 11.5.2018

  Bohužel TCR se zvrtlo v ukázku dominance Hyundaiů (těžko říct, zda jejich zvýhodnění přes BoP je dílem náhody nebo záměru), tak třeba proto opadlo počáteční nadšení. Formule E je možná pokoukáníčko zajímavý kvůli častým crashům na úzkých městských tratích, ale jako závodění je to fakt slabý – pomalý, bez zvuku, v podstatě spíš pouliční show než motorsport.

  Odpovědět

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *