LOADING

Type to search

Hyundai oznámilo jezdeckou sestavu, Tarquiniho s Micheliszem doplní Farfus a Catsburg

dusanczo 7 měsíci ago
Share

Vládce letošní sezony WTCR Hyundai představil v pondělí svoji jezdeckou sestavu pro ročník 2019. V řadách jihokorejské automobilky zůstanou i nadále Gabriele Tarquini s Norbertem Micheliszem, kteří v letošní sezoně společně hájili barvy stáje BRC Racing. Společně s touto dvojici budou součástí sestavy Hyundai také navrátilci na světovou scénu cestovních vozů Augusto Farfus a Nicky Catsburg. Brazilec s Nizozemcem budou své působení ve WTCR kombinovat se závazky u BMW, které budou reprezentovat ve vytrvalostních závodech.

Pro Farfuse půjde o návrat na světovou scénu po dlouhých devíti letech. Rodák z Curitiby na ní působil již v období 2005-2010, během kterého závodil s vozy Alfa Romeo a BMW a na své konto si připsal 15 prvenství. Počínaje sezonou 2012 až do letošního roku bylo jeho hlavním působením angažmá v DTM. V německé sérii o sobě dal nejvíce vědět v ročníku 2013, kdy se stal vicemistrem.

„Jsem velmi vděčný za své působení a úspěchy v GT závodění, ale poté, co jsem viděl úroveň závodění ve FIA WTCR, jsem nadšený, že roku 2019 doplním startovní rošt. Bude to pro mě nová výzva, jelikož jsem vůz TCR předtím neřídil. S vozem s předním náhonem jsem vlastně naposledy závodil v roce 2006. Jsem nadšený, že dostanu práci v zákaznickém týmu Hyundai Motorsport. Jsem si jistý, že já a zbytek jezdců s vozy Hyundai i30 N TCR budou mít rychlý start do sezony,“ těší se na nové dobrodružství Farfus.

V případě Nickyho Catsburga nepůjde o návrat po tak dlouhé době jako u Augusta Farfuse. Nizozemec se totiž ve „světě“ objevil naposledy v sezoně 2017, kdy závodil s vozem Volvo stáje Polestar Cyan Racing. V letech 2015 a 2016 jsme jej pak mohli vidět v továrním týmu Lady.

„Jsem vážně šťastný, že roku 2019 vstoupím do WTCR a vrátím se k závodům cestovních vozů. V roce 2018 jsem viděl většinu závodů WTCR a nemohu popřít, že v roce 2019 jsem vážně chtěl být toho součástí. S Gabrielem a Augustem jsem předtím spolupracoval a Norbiho znám dobře z mého období ve WTCC,“ uvedl 30letý závodník.

Detaily ohledně druhého zákaznického týmu a podoby jezdeckých sestav zatím Hyundai neodhalil. S vozy korejské automobilky již naopak v příštím roce neuvidíme stáj Yvana Mullera. Na Francouze se ale fanoušci mohou těšit i v příští sezoně, neboť se přesune k Cyan Racingu, který se příští rok vrátí mezi elitu cestovního závodění s vozy čínské značky Lynk & Co. Stejnou cestou jako Muller se vydává také jeho letošní týmový parťák Thed Björk, jenž se tak vrací k týmu, se kterým roku 2017 vybojoval titul šampiona WTCC.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *