LOADING

Type to search

I.S.R. Racing mezi nejlepšími v ADAC GT Masters: 5. místo ve druhém závodě v Mostě

admin 10 měsíci ago
Share

Povedený druhý závod a páté místo v cíli ukončily závodní víkend I.S.R. Racingu při druhém podniku ADAC GT Masters v Mostě.

Český tým ve svém domácím závodě nastoupil s Audi R8 LMS #33 a posádkou Filip Salaquarda (CZE) a Frank Stippler (GER) a zúročil výbornou znalost okruhu, na kterém se oba jezdci zúčastnili předsezónního testování.

Navzdory ne zcela stálému počasí byli Filip a Frank v dobré formě už od pátečních volných tréninků a jejich tempo stačilo na Top 10, což je správně motivovalo pro kvalifikaci. Filip Salaquarda zajel ve své kvalifikaci čas 1:31,932, který stačil na 11. místo. Frank Stippler pak ve druhé kvalifikaci s časem 1:31,936 vybojoval 5. místo a start ze třetí řady.

Sobotní závod se jel na suché trati a byl hodně tvrdý. Filipovi se podařilo po startu vyhnout velké hromadné kolizi v první šikaně, po níž vyjel na trať safety car. Bohužel o pár zatáček později závodní kontakt s Audi R8 LMS #5 poškodil řízení a donutil Filipa ze závodu odstoupit.

Odhodláni spravit si chuť po odstoupení z prvního závodu nastoupili piloti I.S.R. Racingu do druhého závodu s cílem vybojovat dobrý výsledek. Frank předvedl chytrou jízdu a držel se mimo problémy, které by mohly hned na začátku ovlivnit výsledek závodu. Auto Filipovi předával na 6. místě. Ten se nejprve ve svém prvním kole ubránil útokům Audi R8 LMS #5 a následně se díky lepší strategii posunul na 5. místo. Skvělá rychlost pak Filipovi dovolila udržet páté místo až do cíle závodu. I.S.R. Racing navíc byl prvním Audi R8 LMS pod šachovnicovou vlajkou a získal důležité body do šampionátu.

Igor Salaquarda (majitel I.S.R. Racingu)

„Před spoustou našich fanoušků, kteří nás na tribunách hnali vpřed, se nám podařilo odjet skvělý druhý závod a být nejlepší Audi pod šachovnicovou vlajkou je parádní odměna za intenzivní přípravu před závodním víkendem. Filip a Frank jeli hlavou, měli jsme rychlost, abychom bojovali o stupně vítězů, ale po odstoupení v prvním závodě jsme nechtěli riskovat ztrátu dalších důležitých bodů jen proto, že bychom k závodu přistoupili příliš agresivně. Auto bylo skvělé a v prvním závodě jsme mohli zajet důležitý výsledek, ale i tak jsme spokojeni a těšíme se na další podniky, protože víme, že máme potenciál bojovat s těmi nejlepšími.“

I.S.R. Racing se na trati opět představí 8. – 10. června na Red Bull Ringu (AUT) v rámci třetího podniku ADAC GT Masters 2018.

Tags:

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *