LOADING

Type to search

Share

Pilot české stáje Sauber Junior Team by Charouz Callum Ilott odstartuje do hlavního závodu F2 na Monze z pole position.

Sauber Junior Team by Charouz bude mít během podniku F2 v italské Monze jenom jednom želízko v ohni v osobě Calluma Ilotta. Stáj se totiž rozhodla zraněného Juana Manuela Correu nikým nenahrazovat. I přesto ale v jejím táboře nemohla po pátku panovat větší spokojenost.

Volný trénink přitom nikterak nenaznačil, že by se mělo jednat o zvláště vydařený den. Britský závodník si v něm totiž připsal 10. čas.

Pak ale přišla kvalifikace a ta již pro tým Antonína Charouze představovala zcela jinou kávu. Zde si totiž Ilott dokázal pro start hlavního závodu zajistit časem 1:33,887 pole position, když se vypořádal jak s kapkami deště, tak s dvojicí červených vlajek. O ty se svými problémy postaraly Nobuharu Macušita a Tatiana Calderón.

„Minulý víkend byl pro všechny opravdu těžký. Pro mě, pro tým a pro každého v paddocku. Dokázal jsem to pro Anthoina, Juana, celou jeho rodinu a samozřejmě i pro tým, který ve všech směrech odvedl úžasnou práci,“ řekl vítěz kvalifikace po jejím skončení.

I zbytek nejlepší trojice navíc utvořili nováčci. Na druhém místě se totiž kvalifikoval Guanju Žou (1:34,030) a třetí pozici obsadil Nikita Mazepin (1:34,063).

Šťastný den ovšem nezažil Rusův stájový kolega v ART Grand Prix Nyck De Vries. Lídr šampionátu se sice původně kvalifikoval jako čtvrtý. V jeho voze se totiž po skončení bojů o startovní pozice nenacházelo 0,8 kg paliva potřebných k odebrání vzorku a sportovní komisaři se jej rozhodli diskvalifikovat. Nizozemec se tak zítra bude muset prodírat polem až ze samotného chvostu.

kompletní výsledky kvalifikace

Hlavní závod odstartuje v sobotu v 16:45.

Tags:

You Might also Like

1 Comment

  1. Josefus 7.9.2019

    Tak se vyplatilo jet do Monzy, byť z jedním autem…

    Odpovědět

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..