LOADING

Type to search

IMSA: U jedné vývrtky se sejde 42 závodních vozů

Share

Již čtvrtý podnik amerického seriálu SportsCar Championship se uskuteční na prvního máje na kalifornském okruhu Laguna Seca s ikonickou zatáčkou Vývrtka. Na startovní listině figuruje 42 vozů čtyř kategorií.

IMSA tentokrát naplánovala dvojitý závodní víkend. Dvě samostatné hodiny budou vyhrazeny pro kategorie P a GTLM a krátce po nich se v neděli ke slovu přihlásí PC a GTD s vlastním dvouhodinovým závodem.

V předběžné startovní listině najdeme osm prototypů nejrychlejší kategorie P. Tradiční sestava čtyř strojů Corvette DP, dvou Mazd a Ligieru s DeltaWing zůstává neměnná.

Průběžné pořadí šampionátu vede dvojice Fittipaldi – Barbosa, nicméně loňské vítězství na Laguně bude obhajovat tým Visit Florida Racing, který letos svěřil prototyp DP posádce Ryan Dalziel a Marc Goossens.

Naproti tomu obhájci prvenství v kategorii GTLM zůstávají u stejného týmu, ale pojedou s novým vozem. John Edwards a Lucas Luhr letos u BMW RLL kočírují nový model M6. Jedinou změnou ve startovním poli GTLM je po přestávce v Long Beach návrat Alessandra Piera Guidiho do kokpitu Ferrari 488 číslo 68.

V PC se na Laguně sejde sedm prototypů. Nejvíce radosti zatím vidíme u týmu JDC-Miller Motorsports, který vyhrál úvodní Daytonu a třetí závod v Long Beach. Na paty mu ale šlape stáj Starworks Motorsport. Pokud budeme věřit matematické posloupnosti, měli by u Starworks po čtvrtém, třetím a druhém místě slavit vítězství.

Rovných sedmnáct speciálů GTD se pokusí vybojovat kalifornské vavříny. Vozy značek Audi, Lamborghini, Porsche, Dodge, Ferrari, BMW a Aston Martin nabídnou dramatickou podívanou.

Startovní listina: 2016 WeatherTech SportsCar Championship MRLS Provisional Pre-Event Entry List

Aleš Sirný
Foto: IMSA

Tags:

You Might also Like

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..