LOADING

Type to search

IndyCar: Ericsson má za sebou první oválový test

Share

Marcus Ericsson absolvoval minulý týden v Texasu první jízdy s vozem IndyCar na oválu. Podle pilota týmu Schmidt Peterson Motorsports se jednalo o něco naprosto jiného.

Marcuse Ericssona čeká na konci května debut v závodě 500 mil Indianapolis. Pro pilota stáje Schmidt Peterson Motorsports nepůjde pouze o první účast ve slavném závodě, ale také o premiérový oválový závod v IndyCar Series.

Minulý týden v pátek si Švéd připsal na své konto první zkušenost s tímto typem závodní trati, když testoval na Texas Motor Speedway. Svou první oválovou zkušenost si bývalý pilot Formule 1 užil. Dále také uvedl, že se v porovnání s jeho předchozími zkušenostmi jednalo o něco naprosto odlišného.

„Myslím si, že to bylo opravdu dobré. Vážně jsem si to užil. Bylo to něco zcela odlišného od všeho, co jsem dělal předtím,“ zhodnotil Ericsson svou novou zkušenost.

„Na začátku to bylo docela obtížné, protože musíte vozu opravdu důvěřovat. Mluvit o tom je jedna věc a skutečně to dělat je další věc. Bylo to něco jiného než to, co jsem očekával a chtělo to trochu času. Ale po obědě to na mě působilo dobře a cítil jsem se stále více komfortně. Byl to zajímavý den a hodně jsem toho musel pochopit.

Ericsson rovněž prohlásil, že k oválům je třeba zaujmout zcela jiný přístup než v případě přírodních nebo městských okruhů.

„To, kde a jak najedete do první zatáčky, rozhodne o vašem výjezdu ze druhé zatáčky a o vašem nájezdu na zadní rovinku. A když tyto dvě zvládnete dobře, budete pak mít lepší také třetí a čtvrtou zatáčku.

Na oválu všechno souvisí. Je to všechno o této rychlosti, což je zcela odlišné od přírodních a městských okruhů, kde můžete projet jednu zatáčku špatně, ale v další můžete okamžitě být zpátky.“

Ericsson ovšem nebyl jediný, kdo se v pátek na texaském oválu představil. S výjimkou Švéda zde totiž testovali také další dva nováčci Ben Hanley a Colton Herta. Pro vítěze z Austinu ovšem nešlo o premiérové setkání s ovály, se kterými se již seznámil během předchozích dvouz sezon v Indy Lights.

Další oválový test Ericssona čeká již dnes ve středu 24. dubna v Indianapolis, jehož startovní listina čítá celkem 28 jmen a chybět nebudou například ani další bývalý pilot Formule 1 Fernando Alonso nebo trojnásobný vítěz Indy 500 Hélio Castroneves. Zde se chce bývalý pilot Sauberu v královně motorsportu zaměřit na jízdu v „balíku“ vozů.

Tags:

You Might also Like

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..