LOADING

Type to search

IndyCar: Firestone bude dodávat pneumatiky minimálně do roku 2025

dusanczo 5 měsíci ago
Share

Firestone bude po prodloužení smlouvy působit v IndyCar Series jako výhradní dodavatel pneumatik minimálně do konce sezony 2025.

Firestone působí v IndyCar Series jako exkluzivní dodavatel pneumatik již od roku 2000 a nadcházející sezona tak bude pro americkou společnost v této úloze již jubilejním 20. ročníkem. Ani zdaleka ovšem nepůjde o sezonu poslední. Tento týden totiž došlo v hlavním sídle Dallary v Indianapolis k oznámení o prodloužení stávajícího kontraktu mezi IndyCar Series a společností Bridgestone Americas, pod kterou Firestone spadá, o dalších pět let a současný výrobce tak bude obouvat stáje amerického šampionátu minimálně do konce sezony 2025. Během odhalení této novinky byli v sídle dodavatele šasi přítomní také Ed Carpenter a Mario Andretti.

„Šampioni se na pneumatiky Firestone spoléhají již více než století a závodění bylo vždy ideálním místem pro testování nových technologií, které nám pomáhají rozvíjet naši nabídku cestovních pneumatik a dělat v ní pokroky. Zatímco NTT IndyCar Series začíná nabírat na obrátkách, získáváme pro značku Firestone nové fanoušky a posiluje se náš vztah s jezdci, kteří používají naše odolné a spolehlivé pneumatiky,“ uvedl marketingový ředitel Bridgestone Americas Tire Operations Philip Dobbs.

Vedle oznámení o prodloužení kontraktu v Indianapolisu ohlásilo Bridgestone Americas ve svém technickém centru v Akronu společně a Alem Unserem Jr. rovněž záměr postavit novou továrnu pro výrobu závodních pneumatik. Zařízení, do kterého by výrobce chtěl přesunout veškerou výrobu závodních pneumatik během čtyř let, ponese název Bridgestone Advanced Tire Production Center a bude sídlit v Akronu přes ulici od Bridgestone Americas Technical Centera. Zároveň bude méně než na míli vzdáleno Bridgestone Advanced Technology Workshopu, kde se v současnosti vyrábí 60 různých specifikací pneumatik pro závody IndyCar. První pneumatiky vyrobené v nové továrně by měly být připraveny pro testování na konci roku 2020.

„Firestone je již dlouho pro IndyCar významným partnerem a s novým zařízením v Akronu činí obrovskou investici do NTT IndyCar Series. Tato přístavba zároveň odráží závazek Firestonu vytvořit během pětiletého plánu otevřený paddock,“ řekl prezident IndyCar Series Jay Frye.

Firestone bude v letošní sezoně IndyCar Series nadále klíčovým marketingovým partnerem šampionátu a také titulárním sponzorem dvojice závodů. Výrobce pneumatik bude v letošním roce sponzorovat úvodní klání sezony v St. Petersburgu, které podporuje již od roku 2014, a také finále letošního ročníku v Laguně Sece.Tags:

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *