LOADING

Type to search

IndyCar: James Davison nastoupí v Indy 500 za Dale Coyne Racing

Share

James Davison se zúčastní závodu 500 mil Indianapolis také v letošním roce. Australan usedne do třetího vozu stáje Dale Coyne Racing.

Dale Coyne Racing nasadí v letošním ročníku závodu 500 mil Indianapolis tři monoposty. Vedle dvojice stálých jezdců Sébastiena Bourdaise a Santina Ferrucciho dostane příležitost také James Davison.

Na účasti 32letého Australana, který se ve „staré cihelně“ představí celkově již popáté a z toho potřetí v barvách týmu Dalea Coyna, nebude zajišťovat pouze Dale Coyne Racing. Davison se totiž stejně jako v loňském roce dočká podpory také ze strany Jonathan Byrd’s Racingu, Hollinger MotorSportu a také od stáje Belardi Auto Racing působící v juniorské Indy Lights.

„Jsem uchvácen, že se znovu připojím k Dale Coyne Racingu s Byrdem, Hollingerem a Belardim. Dalův tým je výjimečný mnoha způsoby a mám milé vzpomínky na to, když jsem v minulosti při „pětistovce“ závodil s vozy č.18 a č.19. Společně usilujeme o obnovení našich předchozích úspěchů a nemůžu se dočkat, až po tom půjdeme,“ těší se Davison.

Dale Coyne je rád, že bude moci Jamese Davisona opět přivítat v řadách své stáje.

„Jsme velice nadšení, že máme Jamese zpět v našem týmu pro Indianapolis 500. Před pár lety k nám na poslední chvíli a těžko s nějakou přípravou přišel jako náhrada za Sébastiena (Bourdaise). Za těchto okolností odvedl skvělou práci a ukázal, že má rychlost pro závodění s těmi nejlepšími,“ řekl šéf stáje.

“ Jsme také šťastní, že budeme ještě jednou partnery s rodinou Byrdových, které pojí s Indy 500 dlouhá historie, stejně tak v případě Hollinger MotorSportu. Těším se také na spolupráci s Brianem Belardim a jeho týmem.“

Svůj debut si Davison v závodě 500 mil Indianapolis připsal roku 2014 v barvách stáje KV Racing Technology a do cíle dojel jako 16. Následovaly zmíněné dva starty s Dale Coyne Racingem v letech 2015 a 2017. V loňském ročníku nastoupil Davison s týmem Foyt. Ani v jednom případě ale nespatřil šachovnicovou vlajku.p
Tags:

You Might also Like

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..