LOADING

Type to search

IndyCar: Jones si při havárii v St. Petersbrgu poranil prst

Share

Ed Jones si během havárie v úvodním závodě letošní sezony IndyCar přivodil zlomeninu záprstní kůstky na prstu levé ruky. Jeho účast během nadcházejícího závodu v Austinu by ale neměla být ohrožena.

Debut v barvách kombinace Ed Carpenter Racingu a Scuderie Corsa se Edu Jonesovi v neděli příliš nevydařil. Pro Brita narozeného v Dubaji totiž skončilo úvodní klání ročníku již ve 26. kole, když v 9. zatáčce tvrdě narazil do zdi.

Tento incident ale bohužel nezabolel Jonese pouze ze sportovního hlediska, ale také z fyzického. Lékařské vyšetření po závodě totiž odhalilo, že si loňský týmový kolega Scotta Dixona u stáje Chipa Ganassiho přivodil poranění prstu na levé ruce, konkrétně zlomeninu čtvrté záprstní kůstky.

Jonesova poraněná ruka byla po prohlídce zpevněna dlahou a 24letý pilot bude nyní ve zotavování pokračovat u chirurga v Miami.

Dlaha by ale šampiona Indy Lights z roku 2016 neměla v závodění limitovat a v Austinu, kde čeká IndyCar za dva týdny závodní premiéra, by tak Jones neměl chybět.

Tags:

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..