LOADING

Type to search

IndyCar: Marcus Ericsson bude závodit pro Schmidt Peterson Motorsports

dusanczo 6 měsíci ago
Share

Fanoušci IndyCar Series se mohou v příští sezoně těšit na Marcuse Ericssona. Švéd totiž bude hájit barvy stáje Schmidt Peterson Motorsports.

Barvy stáje Sauber budou v příštím roce hájit ve Formuli 1 Kimi Räikkönen spolu s Antoniem Giovinazzim. Rozhodnutí švýcarského týmu o angažování šampiona z roku 2007 a italské naděje připraví po pěti sezonách v královně motorsportu o závodní sedačku Marcuse Ericssona, který v řadách hinwillské stáje zůstane „pouze“ v rolích ambasadora a testmana týmu. To ale neznamená, že Švéda v příštím roce neuvidíme závodit. Další dějství Ericssonovy kariéry se totiž odehraje „za velkou louží“, když zamíří do IndyCar a stane se novým týmovým kolegou Jamese Hinchcliffa u stáje Schmidt Peterson Motorsports.

„Je velká čest být pro sezonu 2019 vybrán jako jeden z jezdců Schmidt Peterson Motorsports a IndyCar. Po pěti letech ve Formuli 1 to vnímám jako perfektní krok pro mě a pro moji kariéru. Nemohu se dočkat, až začnu s SPM a všemi lidmi v týmu, o kterých jsem slyšel mnoho dobrých věcí, spolupracovat. Za ty roky dosáhli několika velkých úspěchů a těším se, až budeme tvrdě pracovat na pokračování a zlepšování na této cestě. Závodění v IndyCar vypadá skvěle a opravdu cítím nadšení, že toho budu v budoucnu součástí. Bude toho hodně k učení, včetně nových tratí, oválového závodění atd. Vím, že to nebude lehké, ale je to výzva, na kterou se velice těším a nemůžu se dočkat, až začnu,“ těší se na přesun „za oceán“ Marcus Ericsson.

Spolumajitel stáje Sam Schmidt je nadšený, že může Švéda přivítat ve svém týmu. Schmidt dále věří, že Ericsson bude posilou pro vývojový program stáje a je si jistý, že se dokáže vypořádat rovněž s novými okruhy.

„Ric (Peterson, druhý spolumajitel stáje) a já jsme nadšení, že můžeme Marcuse přivítat v týmu. Má tuny závodnických zkušeností na nejvyšší úrovni motorsportu, takže věříme, že bude schopen přispět do našeho vývojového programu, který doopravdy začal v roce 2018. Ačkoli okruhy v kalendáři IndyCar pro něj budou zcela nové, zejména ovály, vkládáme hodně důvěry v jeho dychtivost po učení společně s jeho pracovní morálkou. Myslíme, že on a James budou dobří k tomu, aby vzájemně tlačili jeden druhého a bojovali o ta vítězství.“

Ericsson nahradí u SPM zraněného Roberta Wickense, který utrpěl těžká zranění při havárii v srpnovém závodě v Poconu. Angažování Ericssona ovšem neznamená, že stáj již s Kanaďanem nepočítá. Pro letošního nováčka roku je totiž v případě návratu stále k dispozici vůz č. 6. Jelikož ale Wickens minulý týden přiznal, že je od pasu dolů ochrnutý, nezdá se být jeho comeback do závodní sedačky momentálně na pořadu dne.

 

1 Comments

  1. Radek 5.11.2018

    Co dodat? Více štěstí. Pro autora článku – nevím, zda je poslední věta od někud převzatá, ale bylo to nutné?

    Odpovědět

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *