LOADING

Type to search

IndyCar: Test v Laguně Sece ovlivnil déšť, nejrychlejší Chilton

dusanczo 5 měsíci ago
Share

V testu IndyCar Series na okruhu Laguna Seca zajel nejrychlejší čas pilot stáje Carlin Max Chilton, kterého mezi nejrychlejší trojicí doplnili Felix Rosenqvist a Ryan Hunter-Reay. Do průběhu testování promluvil déšť.

V pátek 8. února se na okruhu Laguna Seca uskutečnil jednodenní soukromý test IndyCar Series. Testovací jízdy na kalifornské trati, která v letoším ročníku přivítá vrcholné americké formulové závodění po dlouhých 15 letech, ovšem výrazně ovlivnila matka příroda. Ta totiž v odpoledních hodinách seslala na okruh kapky deště, které zapříčinily zrušení odpoledního programu a jezdci tak směli testovat pouze 4 a půl hodiny v ranní části.

Vítězem testovacího dne se stal Max Chilton. Pilot stáje Carlin si zajistil první místo časem v hodnotě 1:11,29. Britský závodník již se závoděním na okruhu má zkušenosti a to navíc příjemné, neboť zde roku 2015 při podniku Indy Lights odstartoval do obou závodů z pole position.

Na druhé pozici se umístil pilot stáje Chipa Ganassiho Felix Rosenqvist. Švédský nováček zaznamenal čas 1:11,33 a za bývalým pilotem Marussie ve Formuli 1 zaostal o čtyři setiny sekundy.

V nejlepší trojici měla své zastoupení také stáj Andretti Autosport a to zásluhou Ryana Hunter-Reaye, který zajel čas 1:11,35. Šampion sezony 2012 byl ve startovní listině testu společně se Sébastienem Bourdaisem jedním z dvojice pilotů, kteří se v roce 2004 zúčastnili prozatím posledního závodu vrcholného amerického formulového šampionátu na této trati (Champ Car).

Solidní čtvrtou pozici obsadil pilot stáje Meyer Shank Racing Jack Harvey (1:11,37), jehož následoval pátý Alexander Rossi (1:11,58).

Na šestém místě skončil druhý vůz Carlinu, který pilotoval RC Enerson (1:11,62). Američan, který je horkým favoritem na sdílení závodní sedačky s Charliem Kimballem ve druhém voze stáje, se zároveň stal s 61 absolvovanými okruhy jednoznačně nejpilnějším jezdcem dne.

Sedmý čas zajel Zach Veach (1:11,68), osmý skončil úřadující šampion Scott Dixon (1:11,77), kterého sužovaly potíže s brzdami, devátou příčku obsadil nejrychlejší z tria jezdců Rogera Penskeho Simon Pagenaud (1:11,79) a elitní desítku uzavřel s časem 1:11,86 Spencer Pigot.

Za branami nejlepší desítky zůstala zbývající dvojice pilotů stáje Penske. Zatímco šampion z roku 2017 Josef Newgarden skončil na 11. příčce, Will Power se umístil na posledním 21. místě poté, co ztratil více než tři hodiny výměnou motoru a odkroužil tak pouze 18 okruhů.

Testu se zúčastnila také stáj Juncos Racing, ačkoli stále ještě nepotvrdila jezdeckou sestavu pro nadcházející ročník. V Kalifornii seděl za volantem jejího vozu loňský jezdec týmu Kyle Kaiser, který obsadil 18. místo.

Testu se původně měla zúčastnit také stáj A.J. Foyt Enterprises se svými piloty Tonym Kanaanem a Matheusem Leistem. Brazilské duo se ovšem nakonec na trati neobjevilo. Tým se totiž jako jediný rozhodl využít nabídky ze strany série, která stájím z důvdu hrozby příchodu deště navrhla, že v případě ukončení testovacího programu před 11. hodinou nebude týmu tento den soukromého testování započten. Tým A.J. Foyta se proto rozhodl na trať vůbec nevyjet a ušetřit tak jeden den soukromých předsezonních testů, kterých má každá stáj k dispozici tři.

Na další testování se mohou fanoušci americké série těšit již příští týden, neboť se v úterý a ve středu uskuteční v Austinu oficiální dvoudenní předsezonní testy.

kompletní výsledky testovacího dne


Tags:

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *