LOADING

Type to search

IndyCar: Wickens bude v St. Petersburgu přítomen v paddocku

dusanczo 2 měsíci ago
Share

Robert Wickens bude během úvodního závodu letošní sezony IndyCar Series přítomen v paddocku. Půjde o Kanaďanovu první návštěvu závodu od jeho loňské nehody v Poconu.

Robert Wickens se stal v loňské sezoně IndyCar Series nejlepším nováčkem, když vybojoval čtyři umístění v nejlepší trojici a obsadil celkovou 11. příčku. Kanaďanův debutový ročník v sérii byl ovšem poznamenán hrůzostrašnou nehodou v srpnovém závodě v Poconu, během které utrpěl četná zranění a od pasu dolů ochrnul.

Během úvodního podniku letošní sezony, který bude tento víkend již tradičně hostit St. Petersburg, se Wickens poprvé od svého incidentu ukáže v paddocku. Kanaďan, jemuž se při svém zotavování daří činit pokroky a s cizí pomocí nebo oporou se již dokáže postavit, se zúčastní během víkendu páteční autogramiády a v neděli jej pak čeká setkání s fanoušky.

V loňském roce absolvoval Wickens v barvách stáje Schmidt Peterson Motorsports na floridském okruhu svůj debut. Při svém prvním startu v IndyCar Series tehdy nesporně zanechal pozitivní dojem, když v kvalifikaci vybojoval pole position a po triumfu sahal rovněž v samotném závodě. Premiérové představení však pro něj skončilo předčasně, když dvě kola před cílem kolidoval s Alexanderem Rossim.

Součástí týmu Sama Schmidta a Rica Petersona Wickens zůstává navzdory své momentální závodní nezpůsobilosti také v letošním roce. Stáj se sice rozhodla pro ročník 2019 angažovat bývalého pilota Formule 1 Marcuse Ericssona, Švéd ovšem bude závodit ve voze se startovním číslem 7 a nebude tak přímou náhradou za Wickense. Pro Kanaďana bude v případě jeho návratu i nadále k dispozici vůz s číslem 6.

Tags:

1 Comments

  1. Samo 8.3.2019

    Držíme palce Robbie….

    Odpovědět

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *