LOADING

Type to search

Jaké výzvy čekají na Fernanda Alonsa při debutu v Daytoně?

richard 1 rokem ago
Share

Daytona International Speedway je o právě probíhajícím víkendu dějištěm předzávodních testů, v nichž ladí formu na slavnou čtyřiadvacetihodinovku také dvojnásobný šampión F1.

Fernando Alonso se sžívá s prototypem LMP2 Ligier JS P2017 týmu United Autosports a již nyní budí svou přítomností velký zájem ve světě médií. Španěl zasáhne 27. ledna do úvodního podniku zámořského seriálu IMSA WeatherTech SportsCar Championship.

„Mít na startovním roštu současného pilota formule 1 a navíc takových kvalit, jakým je Fernando Alonso, to je nevšední a pozoruhodná záležitost. Nejsme však tak naivní, abychom si mysleli, že jeho účast nějakým způsobem předčí vystoupení v závodě Indy 500. Přesto však bude mít významný vliv na náš šampionát,“ popsal prezident IMSA Scott Atherton serveru Autosport.com.

Pilot týmu McLaren prožije debut v podniku Rolex 24h Daytona, jaké výzvy na něj oproti slavnému klání v sérii Indy Car čekají?

Prvním aspektem je logicky nová technika, s níž Alonso ještě nezávodil. Ligier JS P2017 si vyzkoušel při listopadovém testování ve Španělsku a nyní přímo v místě dění. A bude to také samotný charakter vytrvalostního závodu, týmová práce a přístup k jednotlivým stintům v rámci čtyřiadvaceti hodin. S tím souvisí i ostrá premiéra v nočních fázích pod umělým osvětlením, s čímž sice má Alonso zkušenosti z F1, ale poprvé se tak stane za jiných podmínek a v poli s různými vozy v několika výkonnostních kategoriích.

„Daytona 24h ukáže Alonsovy přednosti vypořádat se s novým prostředím a odlišným typem závodění, než s jakým se setkal v Indy Car. Je to ideální příležitost znovu ukázat velký talent a se vším se poprat. Vytrvalostní závod nabídne mnoho prvků, které budou Fernandovi neznámé a které nebude moci předvídat nebo je dokonce kontrolovat,“ dodává Scott Atherton.

Tags:

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *