LOADING

Type to search

Jakub Knoll: Nárůst vozů GT3 mi dělá radost

ales 12 měsíci ago
Share

Za necelé tři měsíce začne podnikem na Hungaroringu další sezona ESET MMSR. Loňský ročník celkově vyhrál Jakub Knoll, kterého jsme oslovili na krátký předsezonní rozhovor.

Jaké máš plány na letošní sezonu?
Stoprocentně jasno o nadcházející sezoně ještě nemáme, nicméně žádné zásadní změny neplánujeme. To znamená, že i v sezoně 2018 budu hájit barvy týmu Šenkýř Motorsport a závodit s osvědčeným BMW M6 GT3.

Do letošního kalendáře přibyl okruh v Grobniku. Bude to pro tebe premiéra, nebo už si tam někdy startoval?
S okruhem v Grobniku zatím nemám žádné zkušenosti. Trať znám pouze z videí a fotek, takže zatím neumím určit, jestli mi bude vyhovovat. Svou charakteristikou mi však trochu připomíná Most nebo Poznaň, takže to vypadá pozitivně.

A který okruh v ESET MMSR ti nejvíc sedí?
Z okruhů, které jsou v letošním kalendáři, mi asi nejvíce vyhovuje Red Bull Ring. Je to rychlá a rytmická trať, což se mi líbí. Navíc sedí i BMW M6, takže si myslím, že nejlepší vyhlídky mám právě pro závod v Rakousku.

ESET MMSR letos zahájí svůj šestý ročník, jak tuto sérii hodnotíš?
Pokud budu hodnotit naši kategorii nad 3,5 litru, tak mi dělá radost především to, že postupně přibývá vozů kategorie GT3, což je pro úspěch šampionátu to hlavní. Konkurence každým rokem roste.

Tags:

1 Comments

  1. Josefus 6.2.2018

    Nárůst vozů GT3 musí dělat radost všem příznivcům středoevropského okruhového závodění. Před vznikem ESETu: vznikaly absurdní situace, kdy například na mosteckém okruhu proti sobě v rámci českého šampionátu „bojovaly“ vysloužilé vozy DTM (Charouz, Nimč) s Fabiemi ve variantě sedan!!!

    Odpovědět

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *