LOADING

Type to search

James Rossiter se stal vývojovým jezdcem Techeetahu

dusanczo 8 měsíci ago
Share

Nejlepší tým probíhající čtvrté sezony Formule E Techeetah získal nového vývojového jezdce. Čínskou stáj posílí Brit James Rossiter.

Tým Techeetah získal novou posilu. Čínská stáj, která má před posledním podnikem sezony 2017/2018 na dosah jak vítězství v hodnocení týmů, tak zásluhou Jeana-Erica Vergneho rovněž jezdecký titul, angažovala Jamese Rossitera. 34letý Brit bude v týmu působit jako vývojový jezdec.

„Jsem opravdu nadšený, že jsem se připojil k Techeetahu jako jejich vývojový jezdec. Formule E je opravdu vzrušující prostor a není žádným tajemstvím, že chci v šampionátu být. Pomohu s vývojovými pracemi a budu úzce spolupracovat s týmem inženýrů a s jezdci. Všichni jsou skvělými přáteli, takže to bude skvělá společná sezona,“ řekl James Rossiter.

Brit, který v letošní sezoně závodí v japonských šampionátech Super GT a Super Formule, nebude jediným vývojovým jezdcem týmu. Již v květnu se totiž stal vývojovým jezdcem Techeetahu také Guanyu Zhou. Čínský pilot v současnosti působí v evropské Formule 3, kde mu po třech odjetých podnicích patří celková čtvrtá příčka. Zároveň je členem juniorského programu Ferrari.

Rossiter již zkušeností s Formulí E a také s týmem Techeetah má. Bývalý testovací jezdec stájí B.A.R., Super Aguri, Honda a Force India ve Formuli 1 totiž v barvách čínské stáje nastoupil již během lednových nováčkovských testů v Marrakeši, kde si připsal pátý nejrychlejší čas.

 

 

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *