LOADING

Type to search

Jerome D´Ambrosio údajně skončí u Dragon Racingu

dusanczo 9 měsíci ago
Share

Cesty Jeromeho D´Ambrosia a týmu Dragon Racing by se měly po skončení čtvrté sezony rozejít. Belgičan ale zatím tuto informaci nepotvrdil.

Kapitola působení Jeromeho D´Ambrosia u americké stáje Dragon Racing by se měla po skončení sezony 2018/2019 uzavřít. S touto informací přišel server e-racing365. Ten rovněž tvrdí, že chtěl Dragon Racing Belgičana nahradit již pro závod v Berlíně a dát šanci svému testmanovi a domácímu jezdci Maximilianu Güntherovi. Týmy ale již nesmí měnit v posledních třech podnicích sezony jezdeckou sestavu a z nasazení německého pilota tak tím pádem sešlo.

D´Ambrosio svůj odchod z Dragonu Racingu zatím nepotvrdil a když byl během berlínské ePrix dotázán na svou budoucnost, příliš konkrétní nebyl: „Zatím nemám jasno, co bude v páté sezoně. Budeme prostě muset počkat a uvidíme, co se stane,“ reagoval Belgičan, který má údajně vést jednání s několika týmy.

Jerome D´Ambrosio hájí barvy týmu Dragon Racing již od první sezony Formule E a společně se Samem Birdem, Nicolasem Prostem, Lucasem Di Grassim, Danielem Abtem, a Nelsonem Piquetem Jr. je součástí šestice pilotů, která nastoupila do všech dosud odjetých ePrix. Ve dvou případech se Belgičanovi také podařilo dojet pro vítězství. Stalo se tak roku 2015 v Berlíně a rok později v Mexico City, kde mu triumf „spadl do klína“ po diskvalifikaci Lucase Di Grassiho. Právě premiérová sezona byla v D´Ambrosiově podání nejúspěšnější, když obsadil celkovou čtvrtou pozici. V průběžném pořadí sezony 2017-2018 se nachází na 17. příčce za svým týmovým kolegou José Maríou Lópezem.

 

 

 

 

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *