LOADING

Type to search

Když se nedaří, co se dařit má aneb Nejdrsnější havárie z víkendu 12

richard 10 měsíci ago
Share

Uplynulý motoristický víkend nabídl mnoho zajímavých momentů, ale také nepříjemností, kolizí a havárií. Opět jsme pro vás připravili výčet nejzajímavějších nehod z uplynulého motoristického víkendu.

Kameraman, který se znovu narodil

Na začátek vybíráme těžkou havárii, jež se odehrála ve značkovém seriálu Peugeot 308 Racing Cup na francouzském okruhu Magny-Course. Xavier Guyonnet vlétl po ráně od Sylvaina Pussiera do bariéry na vnější straně startovní a cílové rovinky. Kromě nehody, která je sama o sobě velice spektakulární, nás ale spíše zaujal kameraman, který jen o několik vteřin unikl přinejmenším vážným zraněním. Po velké ráně totiž prudce odlétla část svodidel, přes která se ještě chviličku předtím nakláněl. Obrovské štěstí, nemyslíte?

Nikita Mazepin byl během prvního deštivého závodu evropského šampionátu Formule 3 sestřelen Sachou Fenestrazem a při svém nekontrolovaném výletu mimo trať jen o centimetry minul Calluma Ilotta.

S okruhovým vozem se špatně jezdí do prudkého kopce, přesvědčili se o tom v brazilském cestovním seriálu na okruhu Ayrtona Senny.

Do velkých nepříjemností se dostal Tyler Greenbury na okruhu Phillip Islan v australské sérii cestovních vozů V8, který po své chybě vyřadil lídra závodu Jacka Smitha

Hodně hektické bylo poslední kolo po restartu v ARCA Racing Series v závodě Road America 100. V nájezdu do první zatáčky sestřelil Cole Custer vedoucího Austina Cindrica a dlouho se na první pozici neudržel ani Dalton Sargeant, který po chybě zpomalil a dostal ránu zezadu od Matta Tiffta.

Během závodů na oválech není nikdy daleko ke zdi, dva vozy se do sebe zakously v NASCAR PEAK México Series Challenge

 

Tags:

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *