LOADING

Type to search

Keating Motorsports nastoupí v Le Mans s privátním Fordem

redlczo 3 měsíci ago
Share

Na veřejnost se již dostala první verze startovní listiny pro letošní závod 24h Le Mans, který uzavře super sezónu FIA WEC 2018/19. Seznam je zatím jen předběžný, ale v dosavadních 42 přihláškách se našlo už i jedno překvapení. Keating Motorsports vůbec poprvé nasadí privátní Ford GT ve třídě GTE Am.

První verze startovní listiny pro Le Mans odhaluje, že zatím bylo přihlášeno 42 vozů z celkového možného počtu 60 startujících. Z účastníků super sezóny FIA WEC nechybí nikdo, i když na potvrzení složení jednotlivých jezdeckých posádek si ještě chvíli počkáme.

Menší překvapení se již ovšem objevilo v podání Keating Motorsports ve třídě GTE Am. Vůbec poprvé totiž dostal privátní tým šanci nasadit vůz Ford GT. Za volant usednou Ben Keating, Jeroen Bleekemolen a Felipe Fraga. O vůz se postarají lidé z Riley Motorsports, Chip Ganassi Racing, Multimatic a Ford Performance.

Jít do něčeho takového vyžaduje dát dohromady spoustu dílů skládačky. Je to něco úplně jiného než v případě Ferrari nebo Porsche, kde stačí zavolat Risi nebo Protonu, říct ‚Jdeme do toho‘ a oni připraví vůz. Pro ně je to jednoduché, protože to dělají ve velkém,“ porovnal situaci Keating.

Postavit soukromý Ford na startovní rošt v Le Mans se Američan pokoušel již loni, ale nakonec si musel ještě rok počkat. Keating k tomu navíc údajně koupil vůbec první vítězné šasi Fordu GT, tedy to, se kterým Ryan Briscoe a Richard Westbrook vyhráli závod IMSA na okruhu Laguna Seca v roce 2016.

Pro Keatinga to znamená velkou příležitosti, navíc sám pochází z rodiny, který se živí prodeje vozů této značky již po tři generace. Také proto zatím ani nevyloučil možnost, že by mohl první soukromý Ford obléknout pro Le Mans nějaké speciální retro zbarvení. Záleží však na sponzorovi, kterého už také má.

Zatím má Keating dohodu s Fordem ohledně Le Mans, ale připustil, že má dveře otevřené pro případné další starty, ať již v sérii IMSA nebo přímo ve FIA WEC. To se však bude ovíjet od výsledku v letošním Le Mans.

LM24Entry1-2019
Tags:

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *