LOADING

Type to search

Koho letos uvidíme v evropské F3?

janczo 10 měsíci ago
Share

Již příští týden začínají první předsezónní testy evropské F3, které se budou konat na maďarském Hungaroringu a budou trvat dva dny. O tří dny později se celý kolotoč přesune do rakouského Spielbergu na okruh Red Bull Ring, kde se zároveň bude konat i předposlední víkend sezóny, a to na konci září. Totéž platí i o Hungaroringu, kde se pojede na začátku června. Po krátké přestávce se týmy a piloti přesunou do italského Misana, kde se uskuteční poslední předsezónní testy. I sem se evropská F3 vrátí, aby zde odjela tři závody. O měsíc později pak ve francouzském Pau konečně začne nová sezóna. Koho v ní ale uvidíme?

Prema

Italská stáj bude obhajovat titul hned s pěti piloty. V týmu zůstal Guanyu Zhou a Mick Schumacher. Zhou debutoval v evropské F3 v roce 2016 u německého týmu Motopark, odkud po jedné sezóně přestoupil právě sem. Vloni obsadil celkové osmé místo a letos určitě bude chtít atakovat vyšší příčky. Na celkovém dvanáctém místě vloni skončil Mick Schumacher, u kterého se očekávalo, že bude výše. Byla to ale jeho první sezóna v evropské F3, takže se to dalo pochopit. Letos ale musí pořádně zabrat.

Novými jezdci Premy se stali Estonec Ralf Aron, který k Italům přestoupil z Hitech Grand Prix a dva nováčci. Tím prvním je Rus Robert Shwartzman, který vloni závodil v Toyota Racing Series, a kterou nakonec celou vyhrál. V současné době to je jeho největší úspěch. Druhým nováčkem je Novozélanďan Marcus Armstrong. Vloni s Premou ovládl italskou F4 a za odměnu byl „povýšen“ právě do této série.

Carlin

Britský tým se musí letos obejít bez Landa Norrise, který odešel do F2. Na jeho místo přišel nováček Sacha Fenestraz, který už ale vloni odjel u Carlinu tři závody v rámci víkendu na německém Nürburgringu. Dalším nováčkem u Carlinu je Nikita Troitskiy.

V týmu i nadále zůstává Ind Jehan Daruvala, Rakušan Ferdinand Habsburg a Kanaďan Devlin DeFrancesco, který si už také v této sérii zazávodil. Ve voze s číslem 21 odjel poslední dva víkendy sezóny poté, co nahradil Inda Ameya Vaidyanathana.

Motopark

I německý tým bude letos závodit s pěti jezdci, přičemž pouze jeden z nich není nováček. Marino Sato vloni získal pouze jeden bod, ale týmu to očividně stačilo, aby si ho ponechal. Na ostatní jezdce čeká debut.

Jedním z nováčků u Motoparku je Fabio Scherer, jediný Švýcar ve startovním poli. Debut v evropské F3 čeká také Brita Daniela Ticktuma, který na konci loňského roku vyhrál závod v Macau. Dalšími nováčky jsou Jihoafričan Jonathan Aberdein a Estonec Jüri Vips.

Hitech Grand Prix

Britský tým Hitech Grand Prix zatím potvrdil pouze tři jezdce. Prvním z nich Enaam Ahmed, který vloni vyhrál britskou F3. Druhým jezdcem je Ben Hingeley a třetím Álex Palou, kterého můžete znát z F2.

Van Amersfoort Racing

Vypadá to, že Hitech Grand Prix kompletně obmění jezdeckou sestavu a stejně tak možná učiní i holandský tým Van Amersfoort Racing, který zatím potvrdil dva jezdce. Tím prvním je Keyvan Andres, který sem přestoupil z Motoparku. Druhým pilotem je Artem Petrov, další nováček ve startovním poli.

Ma-con

Do evropské F3 se po pár letech vrací německý tým Ma-con, který z této série odešel na konci roku 2013. Letos pro něj bude závodit Němec Julian Hanses.

Tags:

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *