LOADING

Type to search

Konečné pořadí F3: Z Charouzovců dopadl nejlépe Scherer

Share

V konečném pořadí letošní sezony F3 se z jezdců Sauber Junior Teamu by Charouz umístil nejvýše Fabio Scherer. Švýcar obsadil se sedmi body 17. místo.

Letošní sezona šampionátu FIA F3 je již minulostí. Premiérový ročník této série totiž vyvrcholil během uplynulého víkendu v ruském Soči. V jeho startovní listině se mezi desítkou týmů objevila také vlajka České republiky a to zásluhou stáje Sauber Junior Team by Charouz, která do letošních bojů o mistrovské body nasadila trio Fabio Scherer, Lirim Zendeli a Raoul Hyman.

Nejlépe z této trojice se v celkovém pořadí umístil první zmíněný, který obsadil 17. příčku. Švýcarovi se podařilo nasbírat celkem sedm bodů, přičemž první z nich zaznamenal za osmé místo ve druhém závodě na Silverstone a ostatní příspěvky přidal na Monze. V chrámu rychlosti totiž nejprve dojel znovu osmý v sobotním klání a poté obsadil sedmou příčku v nedělním sprintu.

Pouhý jeden bod ovšem na Scherera ztratil jeho stájový kolega Lirim Zendeli, jenž skončil osmnáctý. Loňský šampion ADAC F4 si všechny ze svých šesti bodů připsal na rakouském Red Bull Ringu, kde se blýsknul osmou a sedmou pozicí.

Nejméně se z trojice pilotů bílo-modrých monopostů vedlo Raoulu Hymanovi, u jehož jména dlouho svítila v průběžném pořadí nula. Hrozbu zakončení sezony bez jediného bodu ale nakonec dokázal odvrátit v ruském sobotním závodě, do jehož cíle dojel jako devátý a skončil tak s alespoň dvěma body na celkovém 22. místě.

Brit se ovšem díky zdařilému předposlednímu závodu nepostaral pouze o své první body v sezoně, ale rovněž o posun své stáje na osmé místo v týmovém hodnocení (15 bodů). Zde o jediný bodík překonala Carlin.

Pokud jde o čelo obou klasifikací, mezi jezdci se z titulu radoval pilot Premy Robert Švarcman (212 bodů) před týmovými kolegy Marcusem Armstrongem (158 bodů) a Jehanem Daruvalou (157 bodů).

kompletní konečné pořadí jezdců

Není tedy divu, že mezi týmy suverénně zvítězila právě italská stáj (527 bodů). Druhý skončil Hitech (223 bodů) a třetí příčku obsadil ART Grand Prix (174 bodů).