LOADING

Type to search

Král po Mugellu: Jedna z nejhezčích tratí, na které jsem kdy závodil

richard 1 rokem ago
Share

Český tým Scuderia Praha se v závodě 12H Mugello postaral o historický úspěch, když druhý podnik letošního seriálu 24H Endurance Series vyhrál jako první tuzemská stáj. Na úspěchu se výrazně podíleli dva naši piloti, Josef Král a Jiří Písařík. Pražská sestava zanechala v Itálii výraznou českou stopu, ale zároveň potěšila domácí příznivce, protože triumfovala s vozem italské značky Ferrari 488 GT3. Zároveň s jedním italským členem posádky za volantem Matteem Malucellim. Jistě hezká symbolika. 

„Závod se z mého pohledu vyvíjel velmi pozitivně a mám určitě obrovskou radost, že se nám podařilo dovést auto vítězně do cíle. Dvanáctihodinovku v Mugellu hodnotím hodně vysoko, je to historicky zajímavý podnik a navíc krásná trať. Jel jsem na ní poprvé a je to jedna z vůbec nejkrásnějších tratí, na které jsem kdy závodil, takže jsem si víkend moc užil. Navíc jsem strávil hodně času za volantem. Kromě klasických střídání jsem dvakrát absolvoval také dvojitý stint, čili dvě hodiny v autě v kuse. Trochu náročnější dvanáctihodinovka, než jsem si původně představoval (smích),“ líčí dojmy čerstvý vítěz 12H Mugello Josef Král.

„Stejně jako mě nadchla trať a prostředí, tak i závod samotný. V něm probíhalo vše hladce. Jak jsem si předtím dělal legraci, ze čtyřiadvacetihodinové závody by se měly odjet tak čistě, jak jsme to zvládli my na Epilogu v Brně, tak stejně dobře nám vyšlo i Mugello. Kromě jedné desetisekundové penalizace nás nepotkal žádný problém. Auto nám fungovalo a měli jsme perfektní set-up. Kluci ze Scuderie Praha připravili vše perfektně a tím pádem se nám povedlo dovést auto do cíle v klidu. Přesto je posledních pár hodin vytrvalostních závodů velmi náročných na psychiku. Nikdy nevíte, co se může přihodit, dokud definitivně neprotnete cílovou pásku,“ popisuje český závodník nutnou dávku obezřetnosti a pokory za všech okolností.

„Vítězství v Mugellu je dalším významným úspěchem jak pro tým Scuderia Praha, tak i pro mě samotného. Dokázali jsme protlačit jedno ze dvou Ferrari na startu do cíle na prvním místě a to navíc v obrovské konkurenci Mercedesu, Porsche a Lamborghini. Většina značek měla totiž výraznou tovární podporu, a protože šlo o významný závod z pohledu Itálie i celé Evropy, všechny týmy byly špičkově připravené. O to více si výsledku cením,“ shrnuje své úspěšné účinkování v Mugellu Josef Král.

Foto: 24H Endurance Series

Tags:

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *