LOADING

Type to search

Lackovi v neděli body utekly, vedení v seriálu to však neohrozilo

radek 11 měsíci ago
Share

I když Adam Lacko skončil na Slovakia Ringu v neděli dvakrát čtvrtý, v celkovém pořadí ME tahačů je dál suverénním lídrem.

Vedoucí muž má náskok 43 bodů na Norberta Kisse, z něhož se po druhém slovenském triumfu stal Lackův nejvážnější soupeř. Díky šestému a osmému místu Davida Vršeckého se Buggyra udržela také v čele Poháru konstruktérů.

„Vnější stopa je do tří pravých zatáček velmi nevýhodná, a na to jsem bohužel ve třetím závodě doplatil. Škoda, že se mi nepodařilo dostat před Hahna, čekal jsem na chybu, ale tu dnes neudělal. No a ve čtvrtém závodě z toho byla opět brambora. Škoda, chtěl jsem přidat ještě jeden pohár, ale pozitivní je, že jsem si udržel poměrně velký náskok ve vedení,“ pochvaloval si Lacko.

V neděli Vršecký získal 9 bodů, které ho vynesly na desátou příčku v průběžném hodnocení ME. „Na startu byl pěkný zmatek, naštěstí jsme neztratili závod a Adam mohl dál bojovat. Mně se jelo o trochu lépe, tak jsem věřil, že by to mohlo vyjít v posledním závodě. Bohužel Gerd (Körber) na startu zaspal a pak nebyl důvod držet Adama za sebou. S Albacetem jsem měl hodně práce, ale očividně mu to jelo lépe a v posledním kole mě předjel,“ hodnotil druhý závodní den dvojnásobný mistr Evropy.

Tags:

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *