LOADING

Type to search

Lapierre míří za třetím triumfem v LMP2

redlczo 8 měsíci ago
Share

Na svůj jedenáctý start v Le Mans se letos chystá Nicolas Lapierre. Zatímco jeho kariéra byla vždy více spjata s vozy LMP1, tak zdá se, že se mu nejvíce daří právě v LMP2. Tam ve dvou startech oslavil dvě vítězství a nyní hodlá přidat i to třetí.

Francouzský závodník dokázal ovládnout prestižní závod 24h Le Mans ve třídě LMP2 v letech 2015 a 2016. Loni se jednorázově vrátil do Toyoty LMP1 a své prvenství tak neobhajoval. Chtěl ještě jednou zkusit zabojovat o kýžené celkové vítězství v Le Mans, ale to se mu nepodařilo.

Nyní je ovšem Nicolas Lapierre zpět ve třídě LMP2 v barvách Signatech Alpine Matmut a cíl je jasný – přidat třetí vítězství v těchto vozech. Šanci určitě má, protože když se počítají jen starty v rámci LMP2, tak zatím vlastně zůstává neporažený.

„Loni to nebylo jednoduché. Mezi hybridní LMP1 a LMP2 je velký rozdíl a ta změna byla náročná. Nyní jsem ale zpátky u Signatech, kde absolvuji celou sezónu, takže sem přijíždím mnohem připravenější a na trati to bude snazší,“ řekl v rozhovoru čtyřiatřicetiletý závodník.

„Každý sní o tom závodit s vozy LMP1 a v Le Mans získat celkové vítězství, ale popravdě závodění je přeci jen lepší právě v LMP2. V nejvyšší třídě je navíc letos málo vozů a pokud se nestane nic zvláštního, tak šanci zvítězit mají vlastně jen dva vozy.“

„Samozřejmě u nás je to mnohem otevřenější a bude to zajímavější. Jsem rád, že u toho můžu být. O vítězství se popere pět, možná šest vozů a jsem si jistý, že ten náš bude jeden z nich. Zatím to vypadá, že bychom mohli být rychlostně mezi trojicí nejlepších,“ dodal Lapierre.

Lapierre do závodu v Le Mans nastoupí v posádce s Andrem Negrauem a Pierrem Thirietem. Jejich vůz Alpine A470 – Gibson v barvách Singatech Alpine Matmut na trati ponese číslo 36.

Tags:

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *