LOADING

Type to search

Legendární Jacky Ickx hlavním maršálem v Le Mans

redlczo 9 měsíci ago
Share

Třiasedmdesátiletý bývalý závodník Jacky Ickx byl jmenován hlavním maršálem pro letošní závod 24h v Le Mans. Belgičan se proslavil nejen ve Formuli 1, ale zejména ve vytrvalostních závodech. Dnes je po Tomu Kristensenovi celkově druhým nejúspěšnějším jezdcem historie v Le Mans.

Ickx na okruhu de la Sarthe zvítězil celkem šestkrát z patnácti pokusů. Kromě toho i dvakrát ovládl celou sezónu vytrvalostních závodů a v roce 1983 zvítězil také v Rallye Dakar. Nyní se vrací do Le Mans, kde během zahřívacího kola povede celé startovní pole.

„Všichni ví, že Jacky Ickx je nejen skvělý jezdec, ale také úžasný člověk a určitě bude skvělým hlavním maršálem pro letošní závod 24h v Le Mans,“ řekl prezident ACO Pierre Fillon a dodal, že Ickxe vnímá jako otcovskou postavu ve světě vytrvalostního závodění.

Belgičan získal své první vítězství v roce 1969 s legendárním vozem Ford GT40. První místo si připsal následně v letech 1975, 1976 a 1977. Pro poslední dvě vítězství si pak dojel v letech 1981 a 1982. Hned čtyři z těchto vítězství získal jako tovární jezdec Porsche.

„Jsem nadšený, že se mohu tohoto závodu zúčastnit. Le Mans ke mně bylo vždy vřelé a zažil jsem tam spoustu skvělých momentů jako jezdec. Předtím už jsem byl ředitelem závodu a také jsem ten závod odstartoval. Letos se stanu hlavním maršálem,“ řekl Ickx.

„Tento závod pro mě byl vždy výjimečným, a to jak z pohledu závodníka, tak z pohledu osoby. Po jezdci to vyžaduje ty nejzákladnější věci. Je to o sdílení, odvážnosti, soustředěnosti, přátelství a také o fanoušcích. Je to intenzivní a neobyčejné,“ dodal šestinásobný vítěz Le Mans.

Tags:

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *