Libor Milota dosáhl na první a třetí místo na Pannoniaringu

I druhý podnik Slovenského okruhového poháru dopadl pro jezdce týmu Lukamotorsport Libora Milotu výborně. Jeho úspěšné sžívání s vozem Porsche potvrzují pódiová umístění v obou závodech.

Libor Milota den před závodem na maďarském Pannoniaringu pilně trénoval a tým zajišťoval bezchybný provoz vozu. Trénink v dešti přinesl své ovoce v podobě vyhrané kvalifikace ve třídě nad 3500 ccm. Následoval první závod  během kterého Milota udržel pozici a do cíle tak dojel na prvním místě. Do druhého závodu nastupoval s horšími pneumatikami a proto bylo jasné, že o prvenství už nebude možné bojovat. I tak projel cílem na hezkém třetím místě.

Dojmy jezdce jsou následující: „Pro mě i ve druhém podniku sezóny pokračovalo seznamování se s vozem. Stále jsem cítil určitou nervozitu a nejistotu. Z tohoto pohledu bylo trénování na vodě velkým přínosem. V závodní den bylo již sucho, takže jsem se do toho mohl pořádně opřít a úspěch se dostavil. Jako tým jsme fungovali na jedničku a tady patří velké díky jak Davidovi, tak Michalovi.“

Michal Vorba hodnotí účast v Maďarsku následovně: „Nepodceňujeme trénink. Liborova jistota narůstá s každým odjetým kolem, což se následně promítá do závodu samotného. První vyhraný závod je odměnou pro celý tým a ukázkou toho, že jdeme správným směrem. Další závod nás čeká na Slovakiaringu dne 1. 6. 2017.“

Šéf týmu Lukáš Karhan se závodů na Pannoniaringu neúčastnil, neboť termín závodu kolidoval s MČR v kartingu, kde závodí Karhan junior. „Max jede druhou sezónu třídy EASY 60. Jeho podpora je mou hlavní prioritou. Se zbytkem týmu jsem byl ve spojení prostřednictvím telefonu. Z úspěchu Libora Miloty mám radost, stejně tak mě těší, že technika funguje. Není čas otálet, nyní se připravujeme na další závod,“ uzavírá Lukáš Karhan.

Ať se kola točí.

Lukamotorsport.

Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.