LOADING

Type to search

Lindsey pomůže jezdcům IMSA s přepravou do Le Mans

redlczo 10 měsíci ago
Share

Přípravy na závod 24h v Le Mans nejsou jednoduché ani pro samotné jezdce, a už vůbec ne pro ty, kteří závodí zároveň i v americké IMSA. V sobotu mají totiž na programu závod na okruhu Belle Isle v Detroitu a hned v neděli ráno už musí být přítomni na povinném testovacím dnu v Le Mans. Naštěstí s tím pomůže Patrick Lindsey.

Americký závodník nastupuje s vozy Porsche v obou sériích, ale v zámořské sérii IMSA působí hlavně jako šéf týmu Park Place Motorsport. Lindseyho hlavní angažmá je pak v šampionátu FIA WEC, kde působí ve stáji Team Project 1 ve třídě GTE Am.

Stejně jako on, tak i více než dvanáctka dalších pak řeší, jak se po sobotním závodě IMSA Chevrolet Sports Car Classic co nejrychleji dostat na testování do Le Mans. Lindsey však přispěchal na pomoc a zařídil soukromé letadlo Gulfstream IV, ve kterém nabídne místa i dalším jezdcům.

Na cestě přes Atlantik tak Američana doplní nejen kolegové z Porsche Patrick Long a Christina Nielsen, ale také Ben Keating, Renger van der Zande a další. Zajímavosti je, že sám Lindsey pak hodlá letadlo pilotovat. Sil na to bude mít dost, protože v Detroitu nezávodí.

„Vyřešit logistiku tohoto přeletu je stejně tak náročné, jako logistika samotných závodů. Soukromé lety jsou pak obrovskou výhodou, zejména pokud hovoříme o cestě mezi Detroitem a Le Mans. Můžete přistát na letišti hned vedle trati a nic neřešit s aerolinkami v Detroitu. Všichni si tak před testem odpočinou,“ řekl Lindsey.

“Upřímně ani nevím, zda vůbec existuje z Detroitu nějaký komerční let, který by nabízel podobný komfort jako tento soukromý let. Navíc můžete opravdu odpočívat a máte i dost prostoru v kabině. Nevyjde to ani příliš draho, když se náklady rozdělí mezi více jezdců.”

“Konečná cena bude asi podobná jako cena letenky do první třídy, a možná dokonce i levnější. Nemusíte totiž ještě navíc řešit přepravu z letiště na trať,” dodal americký pilot.

Lindseyho letos čeká v Le Mans úplná premiéra, kterou absolvuje společně s Joergem Bergmeisterem a Egidiem Perfettim ve voze Porsche 911 RSR týmu Team Project 1.

Tags:

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *